Lisatud: 05. detsember 2006

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

05Det2006 PRIA määras põllumeestele 8,3 miljonit krooni kütuseaktsiisi hüvitamiseks

Toetust said taotleda need põllumehed, kellele on 2005. aastal määratud ühtne pindalatoetus. Kokku esitas PRIA-le taotluse kütuseaktsiisi hüvitamiseks 2365 põllumeest.

 

Aktsiisitoetust makstakse lähtuvalt taotleja poolt ostetud tegelikule eriotstarbelise diislikütuse kogusele, kuid toetatava kütusekoguse piiriks on 125 liitrit ühtse pindalatoetuse raames toetuskõlblikuks tunnistatud põllumajandusmaa hektari kohta. Ühe eriotstarbelise diislikütuse liitri kohta makstakse toetust 27 senti.

 

Taotluses märgitud diislikütuse ostukoguste vastavuse tegelikkusele kontrollis Maksu- ja Tolliamet (MTA) kütusemüüjailt kogutud kütuse müügiaruannete alusel. PRIA peadirektori asetäitja Katrin Noorkõivu sõnul jäi ligi pooltel põllumeestel toetus väiksemaks, kui nad taotlusel märkisid, kuna taotlusel märgitud kogused olid suuremad, kui MTA poolt tõendamist leidnud kogused.

 

224 kütuseaktsiisi toetuse taotleja puhul on PRIA tuvastanud erinevuse 2005. aastal taotletud ning tegelikult kasutuses olnud toetusõiguslike pindade vahel. Neil taotlejatel pikendatakse toetuse menetlus- ja määramistähtaega kuni 15. detsembrini.

 

Kütuseaktsiisi tõusu hüvitamise toetust said põllumehed tänavu esimest korda taotleda. Määratud toetus makstakse taotlejatele välja veel selle aasta jooksul.
Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner