Lisatud: 18. juuni 2008

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

18Jun2008 PRIA määras 17 miljonit krooni turuarendustoetust

Tänavu aprillikuus toimunud riikliku turuarendustoetuse taotlusvoor tõi PRIAsse 77 projekti 20 taotlejalt. Positiivse vastuse said 18 taotleja 70 projekti, mida PRIA saab toetada meetme eelarvest 17 miljoni krooniga.

Enamasti esitas üks taotleja mitu projekti. Näiteks rahuldab PRIA Spordi- ja Vabaaja Seltsi „Viplala“ 18 taotlust – osalemised mitmel ratsavõistlustel ja nende korraldamine, noorhobuste t¨empionaadid, koolitus. Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja 9 projekti võimaldavad osaleda mitmel rahvusvahelisel messil, korraldada teavituskampaaniaid ja konkursse, viia läbi toodete ohutust, kvaliteeti ja omadusi käsitleva uuringu. Eesti Piimakäitlemistalude Liidule määrati toetust piimatöötlemiskoolitusteks Eestis ja Rootsis. 14 heakskiidetud projekti esitas MTÃœ Eesti Toiduainetetööstuse Liit, tegevuste sisuks koolitused, uuringud, toidumärgikampaaniad, tootekategooria tutvustused jm. Mõni toetatav tegevus on aga suunatud väga konkreetsele sihtgrupile -  näiteks t¨int¨iljanahkade töötlemise koolitus, Eesti lamba(liha) ekspordivõimaluste turu-uuring Berliini piirkonnas, jt.

PRIA riiklike toetuste büroo juhataja Liina Tilk ütles, et tänavuses turuarendustoetuse taotlusvoorus laekus veidi rohkem taotlusi kui varasematel aastatel, uustulnukaid oli aga vähe ning ka projektides kirjeldatud tegevused suuri üllatusi ei toonud.

„Kuivõrd abikõlbulike kulude summa ületas meetme eelarvet, siis tuli PRIA-l toetuse määramisel rakendada võrdelise vähendamise põhimõtet – koefitsiendiks kujunes 0,76,“ ütles Liina Tilk. Ta lisas, et suurim määratud toetussumma ulatub pea 2,28 miljoni kroonini, paljud projektid on aga väikesemahulised, kus hüvitust küsiti mõnikümmend tuhat krooni.

Kõikide toetatud projektide loetelu võib näha PRIA kodulehel www.pria.ee.

Riiklik turuarendustoetus on sisse seatud selleks, et suurendada põllumajandussaaduste või –toodete turustamisvõimalusi, juurutada teadus- ja arendussaavutusi põllumajandustootmisse ja -töötlemisse, parandada põllumajandussaaduste tootmist või töötlemist.

Toetuse väljamaksmise aluseks on kuludokumendid ning hiljemalt 9. oktoobril k.a esitatud kuludeklaratsioon. PRIA maksab toetuse välja 45 tööpäeva jooksul arvates kuludeklaratsiooni esitamisest.

Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm allkirjastas mesilaspere toetuse määruse. Mesilasperede toetus aitab kaasa bioloogilise mitmekesisuse säilitamisele ja põllumajanduskultuuride saagikuse kasvule.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus