Lisatud: 28. november 2014

Viimati muudetud: 28. november 2014

A A A
Prindi rss

Uudised

28Nov2014 PRIA lõpetas nõuandetoetuse taotluste vastuvõtu

28. novembril 2014 lõpetas PRIA nõuandetoetuse taotluste vastuvõtu, sest taotletud summa ligineb meetme eelarvele.

Vastavalt põllumajandusministri  määruse „Nõuandetoetuse ja nõuandesüsteemi toetuse saamise nõuded, toetuse taotlemise ja taotluse menetlemise täpsem kord“ § 8 lg 4 lõpetab PRIA nõuandetoetuse taotluste vastuvõtmise kas 30. novembril või ka varem, kui nõuandetoetuse taotlusi on vastu võetud vähemalt 90% nõuandetoetuse jaoks eelarveaastaks määratud summast.

28. novembri 2014 kella 10.00 seisuga on PRIAle taotlusi laekunud 96,2% ulatuses eelarvest ning kõik taotlused ei ole veel sisestatud. Seega tuleb taotluste tänavune vastuvõtt lõpetada hoolimata sellest, et alles päev varem kutsusime Maalehe vahendusel üles esitama taotlusi esmaspäeva, 1.detsembrini.

Võrdluseks:  veel 24.novembri seisuga oli taotlusi esitatud vaid 80% ulatuses eelarvest. 2014. aasta nõuandetoetuse eelarve on 500 000 eurot. Selles taotlusvoorus on esitatud kokku umbes 600 nõuandetoetuse taotlust. 

 

PRIA arengutoetuste osakonna menetlusbüroo


Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Arvamuse bänner Infokeskus