Lisatud: 07. august 2006

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

07Aug2006 PRIA le pakuti tänavu sekkumiskokkuostu 861 tonni võid

Pakutud kogusest on praeguseks ladustatud 801 tonni, viimased kogused jõuavad lattu 20 päeva jooksul.

 

Sekkumiskokkuostu eesmärk on tagada Euroopa Liidu piimatoodete turu stabiilsus. Või sekkumiskokkuost võib Euroopa Liidus kesta 01. märtsist kuni augusti lõpuni.

 

Kokkuost avatakse, kui või turuhind on kahel järjestikusel nädalal madalam kui 92% sekkumishinnast ja lõpetatakse, kui turuhind on kahel järjestikusel nädalal kõrgem 92% sekkumishinnast. Selleks aastaks on või sekkumiskokkuost Eestis lõpetatud.

 

Või sekkumishinnaks 1. juulist 2005 kuni 30. juunini 2006 oli 4419,23 krooni 100 kg või kohta ning alates 1. juulist 2006 kuni 30. juunini 2007 on sekkumishinnaks 4060,61 krooni. Võid ostetakse kokku hinnaga, mis on 90% sekkumishinnast.

 

Suurimad kogused võid müüsid tänavu sekkumiskokkuostu OÜ Põlva Piim Tootmine, AS Võru Juust ja PÜ E-Piim. Möödunud aastal, mil sekkumiskokkuostu rakendati Eestis esmakordselt, ostis PRIA 968 tonni võid. Ka toona olid suurimateks pakkujateks OÜ Põlva Piim Tootmine ja PÜ E-Piim.

 

Kokku ostetud sekkumisvarude müügiotsuse langetab Euroopa Komisjon terve euroliidu kohta ühtselt. Hetkel müüakse ELis sekkumisvarudest võid, mis on kokku ostetud enne 2004. aastat.

 

Sekkumisvarude ladustamiseks korraldas PRIA riigihanke, mille tulemusena valiti välja laod, kus võid hoida. Hoidmiskulud kompenseerib suures osas Euroopa Komisjon. Praegu ladustatakse sekkumisvarudesse ostetud võid OÜ Miiduranna Külmlao ja OÜ Põlva Piim külmladudes.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus