Lisatud: 25. aprill 2005

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

25Apr2005 PRIA-le esitati 464 põllumajandustootmise investeeringutoetuse taotlust

Toetust küsiti peamiselt loomalautade ehitamiseks ja rekonstrueerimiseks, aga ka sõnnikulaoturite soetamiseks ning kuivatite ehitamiseks.

Praeguseks on juba esimesed 27 taotlust läbi vaadatud ja neile 9,3 mln kr toetust määratud.

PRIA peadirektori Mati Kermase sõnul on ELi struktuurifondidest põllumajandustootmise investeeringutoetuseks võimalik tänavu jagada 158 mln krooni. "Taotlusi laekus tunduvalt suuremas summas, see näitab et põllumajandus vajab investeeringuid," ütles Kermas. "Otsime võimalusi võimalikult paljude nõuetele vastavate projektide rahastamiseks."

Põllumajandustootmise investeeringutoetuse taotluste vastuvõtt kestis tänavu 28. märtsist kuni 22. aprillini. Toetust on võimalik saada, olenevalt valdkonnast ja taotlejast, kuni 55% investeeringu käibemaksuta maksumusest. Iga investeeringuvaldkonna kohta on kehtestatud maksimaalne toetussumma. Mitme valdkonna kohta kokku toetust küsides on maksimaalseks toetuseks 2,3 mln krooni.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus