Lisatud: 24. detsember 2003

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

24Det2003 PRIA-le esitati 208 SAPARDi külade investeeringutoetuse taotlust

Taotlusi sai esitada kaks nädalat, kuid enamus ehk 150 taotlust laekus viimasel taotluste vastuvõtupäeval (23. detsembril). Kõige rohkem küsiti toetust seltsimajade ja kultuurimajade korda tegemiseks ja sinna vajaliku sisustuse soetamiseks. Maakondade lõikes esitati enim taotlusi ( kokku 19) Viljandimaalt, 18 taotlusega järgnesid Jõgeva- ja Võrumaa.

Külade investeeringutoetuseks on võimalik jagada kokku 36 miljonit krooni. Toetust saavad mittetulundusühingud kuni 90%, vallad kuni 80% ja ettevõtjad kuni 40% investeeringu käibemaksuta maksumusest.

Toetatakse külaelanikele kasutamiseks mõeldud hoonete ja rajatiste ehitamist, korda tegemist ja sisustamist. Toetusega saab korda teha näiteks kultuurimaja või spordisaali ja soetada sinna vajaliku sisseseade, rajada kiige- või spordiplatsi, ujumiskoha või paadisilla. Toetatakse ka küla tutvustavate püsiviitade või -kaartide, aga ka muusikariistade ja rahvariiete ostmist. Vallad ja mittetulundusühingud saavad toetuse abil sisustada infopunktid, osta sinna arvutid ja lasta sisse panna ka internetiühenduse.

Taotluste vastuvõtt kestis 9.-23. detsembrini.

 

Rahulikku jõuluaega kõigile!

Heli Raamets
PRIA pressinõunik

Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm allkirjastas mesilaspere toetuse määruse. Mesilasperede toetus aitab kaasa bioloogilise mitmekesisuse säilitamisele ja põllumajanduskultuuride saagikuse kasvule.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Arvamuse bänner Infokeskus