Lisatud: 20. oktoober 2004

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

20Okt2004 PRIA koolitas välja piimakvoodi nõustajad

Piimakvoodi omanikke on praegu 2118 ja neile jagatud kvoodi suuruseks on 554 329 tonni. Seoses novembri alguses toimuva piimakvoodi suurendamise taotluste vooruga on palju selliseid kvoodiomanikke, kes vajavad individuaalset nõu.

PRIA peadirektori asetäitja Katrin Noorkõivu sõnul jagab PRIA loomapidajatele üldist kvoodialast infot - saadab kvoodiomanikele koju piimakvooti tutvustavaid trükiseid ja teavitab ajakirjanduse ning oma veebilehe vahendusel. "Kvoodi puhul on aga vaja ka individuaalset nõu - mida tuleks Aadol või Priidul teha, et kvoodi täitumise korral piima mitte maha valada või loomi tapamajja saata. Siin saabki aidata nõuandesüsteem," selgitas Noorkõiv. "Nüüd on tootjatel võimalik koolitatud nõustajate käest saada kvoodialast nõu ja abi endale sobiva lahenduse leidmiseks."

 

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus Arvamuse bänner bronn-vaike