Lisatud: 24. november 2011

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

24Nov2011 PRIA kinnitas otsetoetuste ühikumäärad

PRIA valmistub detsembris algavaks pindalatoetuste väljamaksmiseks ning kinnitas tänavused otsetoetuste ühikumäärad. Need on arvutatud lähtudes iga meetme eelarvest ning toetuskõlblike ühikute hulgast.

  • Ühtse pindalatoetuse (ÜPT) ühikumääraks kinnitati 91,10 eurot hektari kohta;
  • Põllumajanduskultuuri täiendava otsetoetuse  (PTO) ühikumääraks 20,93 eurot/ha;
  • Heinaseemne täiendava otsetoetuse (SEL) ühikumääraks 31,73 eurot/ha;
  • Piimasektori eritoetuse (ERI) ühikumääraks 81,84 eurot piimalehma kohta.

 

Makseid planeerib PRIA alustada järgmistel kuupäevadel:  SEL 1.detsembril, ÜPT 5. detsembril, ERI 6. detsembril, PTO 7. detsembril.

Toetuste väljamaksmist alustab PRIA elektroonilises kliendiportaalis e-PRIA korrektse taotluse esitanud klientidest. Erinevate meetmete maksed laekuvad eraldi ülekannetega.

 

PRIA palub toetusesaajatel vajadusel kiiresti täpsustada oma pangakonto andmed PRIA kliendiregistris. Seda on kõige mugavam teha e-PRIAs, samuti saab igaüks e-PRIAs rubriigist „Maksed“ vaadata oma finantsandmeid (määratud ja väljamakstud summad, võlgnevused, tasaarveldused, oodatava summa laekumise aeg, kui maksekorraldus on PRIAs ära tehtud, jne).

Infot võib küsida ka otsetoetuste infotelefonil 737 7679 või e-kirjaga aadressil info@pria.ee.

Otsetoetuste väljamaksmise tähtaeg on 30. juuni 2012.

Ühikumäärade kohta vt täpsemat infot

www.pria.ee/uhikumaarad2011

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus