Lisatud: 24. mai 2011

Viimati muudetud: 24. mai 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

24Mai2011 PRIA kinnitas loomatoetuste ühikumäärad

PRIAs on lõppemas märtsikuus laekunud loomakasvatustoetuste taotluste menetlemine ning 23. mail kinnitati toetuste ühikumäärad. Need on järgmised:

 

  • Ammlehma kasvatamise täiendav otsetoetus  - 79,24 eurot looma kohta
  • Ute kasvatamise täiendav otsetoetus -  11,40 eurot looma kohta
  • Piima täiendav otsetoetus – 0,0196 eurot piima tootmiskvoodi alusel arvestatava toetusõiguse ühiku kohta
  • Veise täiendav otsetoetus – 82,62 eurot toetusõiguse ühiku kohta
  • Ute täiendav otsetoetus – 4,94 eurot  toetusõiguse ühiku kohta

 

Toetused määratakse taotlejatele 30. maiks, väljamaksmine algab juunikuu esimesel nädalal.

Head kliendid, palume teil tagada, et teie  pangakontode andmed PRIA kliendiregistris oleksid õiged. Soovitame seda kontrollida ja vajadusel andmeid muuta elektroonilises kliendiportaalis e-PRIA, mille kaudu saate vaadata ka teile väljamakstavate summade suurust ja raha laekumise aega.

 

  • Piimasektori eritoetuse (kuni 100-pealiste piimakarjade kohta) ühikumäära kinnitab PRIA 24. novembriks ja toetused määrab 1. detsembriks 2011.

 

 

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner