Lisatud: 24. märts 2004

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

24Mar2004 PRIA ei soovita jätta põllumaa kirjapanekut viimastele päevadele

PRIA peadirektori asetäitja Ahti Bleive sõnul ei ole praegu PRIA büroodes enam järjekordi. "Inimestel, kes ei ole veel oma põllumaad kirja pannud, soovitame seda teha märtsi lõpus või aprilli alguses," ütles Ahti Bleive. "Viimastel päevadel võivad tõenäoliselt jälle pikad järjekorrad tekkida."

Põllumajandusmaa deklareerimiseks vajalike dokumente ja kaarte saab nii PRIA piirkondlikest büroodest kui ka veebilehelt. Põllumaa deklareerimise teatise esimese lehe saab ettetrükina ainult PRIA piirkondlikest büroodest. Taluliidud ja maaparandusbürood nõustavad ja aitavad inimesi põllumaa kaartide ning deklareerimisdokumentide täitmisel.

Täidetud kaardid ning deklareerimise teatis koos lisalehtedega tuleb toimetada PRIAsse. Neil inimestel, kes ei ole ennast PRIAs toetuste registrisse kirja pannud, tuleb esitada ka registrisse kandmise avaldus.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus bronn-vaike Arvamuse bänner