Lisatud: 20. veebruar 2004

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

20Veebr2004 PRIA avas põllumaa deklareerijate jaoks Tallinnas ajutise büroo

PRIA peadirektori asetäitja Ahti Bleive sõnul on PRIA Harju büroos pidevalt pikk järjekord ja seetõttu otsustati avada Tallinnas ajutine büroo. "Nüüd ei pea Tallinnas elavad inimesed, kellel on põllumajandusmaad näiteks Võrumaal, sõitma maad deklareerima Võru PRIA büroosse, vaid saavad seda teha ka Tallinnas," ütles Ahti Bleive.

Need inimesed, kellel on internetiühendus ja printimisvõimalus, ei pea põllumaa deklareerimise dokumentide ja kaartide saamiseks minema PRIA büroosse, vaid saavad dokumendid kätte ka arvuti tagant lahkumata. Selleks tuleb saata maa katastritunnused e-mailile maa@pria.ee ja 5 tööpäeva jooksul saadetakse talle e-mailiga vastavate põllumassiivide numbrid. Põllumassiivi numbrit teades on igaühel võimalik internetilehelt http://map.pria.ee põldude kohta välja trükkida A4 suuruses kaardid.

Täidetud kaardid ning deklareerimise teatis tuleb tagastada 15. märtsiks PRIA piirkondlikusse büroosse. Edaspidi saab pindalapõhiseid põllumajandustoetusi ainult deklareeritud maa kohta.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner