Lisatud: 28. veebruar 2014

Viimati muudetud: 28. veebruar 2014

A A A
Prindi rss

Uudised

28Veebr2014 PRIA alustab piimasektori eritoetuse taotluste vastuvõttu

2.-20. märtsini võtab PRIA kuni 100-pealiste piimakarjade pidajatelt vastu piimasektori eritoetuse taotlusi.

Euroopa Liidu eelarvest rahastatav toetus aitab säilitada piimatootmist ja turukonkurentsiga toime tulla majapidamistel, kus on kuni sajapealised piimatootmiskvooti omavate tootjate piimakarjad.

Toetuse taotlejal peab olema eelmisel piimakvoodiaastal (1.aprillist 2012 kuni 31. märtsini 2013) täidetud vähemalt 50% individuaalsest piimakvoodist. Samuti peab tema nimel olema põllumajandusloomade registris registreeritud kuni sada piimalehma 31. märtsi 2009 ja 2. märtsi 2014 seisuga. Taotluses esitatud andmeid kontrollib PRIA oma andmebaasidest.

Piimasektori eritoetust on võimalus saada ka neil ettevõtjatel, kel on karjas küll üle 100 piimalehma, aga ettevõte tegutseb saarel, kus ei ole piimatööstust ja puudub tasuta püsiühendus piimatööstust omava piirkonnaga.

Taotluse soovitame täita elektrooniliselt e-PRIAs – seal on kliendile näha ka tema loomade ja piimakvoodi täituvuse andmed. e–PRIAs saab taotlust täita ööpäevaringselt alates 2. märtsist. PRIA maakondlikes teenindusbüroodes võetakse taotlusi vastu alates 3. märtsist tööpäeviti kell 8.30-16.00. Hilinenult võib taotlusi esitada ka veel 21. märtsist kuni 14. aprillini, aga siis vähendatakse toetuse summat 1% võrra iga hilinetud tööpäeva kohta.

Eraldi taotlusmaterjale PRIA käesoleval aastal koju ei saada. Info ja vormid toetuse taotlemiseks on PRIA kodulehel www.pria.ee , küsimuste korral võib helistada infotelefonil 737 7679. Maakondlikes teenindusbüroodes saab kasutada kliendiarvutit e-PRIAga tutvumiseks ning vajadusel abistab e-PRIA kasutajat klienditeenindaja. NB! e-PRIA kasutamiseks on taotlejal vaja oma ID-kaarti ja PIN-koode.

Piimasektori eritoetuse ühikumäärad kinnitab PRIA 24. novembriks, otsused toetuse määramise või taotluse rahuldamata jätmise kohta kinnitatakse 1. detsembriks.

Tänavu ei ole võimalik märtsikuus taotleda teisi loomakasvatustoetusi, mida varasematel aastatel on makstud. Eesti 2014. aasta riigieelarvest ei ole selleks raha eraldatud. Samas säilivad põllumajandustootmisega tegelevatel isikutel senised määratud toetusõigused ja soovi korral saab neid ka üle anda. Toetusõigusi võib taas vaja olla edaspidi, juhul kui need meetmed uuesti rakenduvad.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Arvamuse bänner Infokeskus