Lisatud: 02. märts 2005

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

02Mar2005 PRIA alustab lõssipulbri sekkumiskokkuostu

Lõssipulbri kokkuost sekkumishinnaga võib toimuda ajavahemikul 1. märts - 31. august. Lõssipulbrit ostetakse 1. märtsist kuni 30. juunini kokku hinnaga 30548,42 kr/t ning 1. juulist 31. augustini hinnaga 28941,52 kr/t. Sekkumiskokkuostu saab pakkuda korraga vähemalt 20 tonni kehtestatud nõuetele vastavat lõssipulbrit, mis on toodetud PRIA poolt heakskiidetud ettevõttes. Lõssipulbri pakkujal tuleb tasuda tagatis, mille suurus on 2 eurot pakkumise 100 kg kohta.

PRIA maksab pakkujale lõssipulbrikoguse eest 120-140 päeva jooksul pärast kogu pakutud lõssipulbri koguse jõudmist sekkumislattu. Edaspidi on soovijatel võimalik sekkumiskokkuostust lõssipulbrit osta.

Lõssipulbri sekkumiskokkuost on ELi turukorralduslik meede, mida rakendatakse piimasektori toetamiseks. Sekkumiskokkuostu abil stabiliseeritakse piimatoodete turgu, tagades tootjatele minimaalse hinnataseme toodetud lõssipulbri eest.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus