Lisatud: 25. märts 2005

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

25Mar2005 PRIA alustab esmaspäeval põllumajandustootmise investeeringutoetuse taotluste vastuvõttu

PRIA peadirektori asetäitja Katrin Noorkõivu sõnul kestab taotluste vastuvõtt neli nädalat ja kõik esitatud taotlused võetakse vastu. "Mullu läks 60% sellest toetusest põllutöömasinate soetamiseks," ütles Noorkõiv. "Tänavu põllutöömasinate soetamist enam ei toetata, seega prognoosime, et toetust küsitakse peamiselt loomalautade ja sinna vajalike seadmete jaoks."

Mullusega võrreldes on vähendatud toetuse protsenti ja maksimaalset toetussummat ning piiratud toetatavate investeeringute nimekirja. Toetust on võimalik saada, olenevalt valdkonnast ja taotlejast, kuni 55% investeeringu käibemaksuta maksumusest. Iga investeeringuvaldkonna kohta on kehtestatud maksimaalne toetussumma:

* Loomalaudad ja infrastruktuur - 1,95 mln kr,
* Tõuloomade ostmine - 46 940 kr,
* Sõnnikulaotuse seadmete ostmine ja paigaldamine - 782 330 kr,
* Taimekasvatus - 1 173 495 kr,
* Põllumajandustootmise mitmekesistamine - 469 398 kr.

Mitme valdkonna kohta kokku toetust küsides on maksimaalseks toetuseks 2,3 mln krooni.

Põllumeeste jaoks on kogu investeeringutoetuse infot kättesaadav PRIA veebilehelt. Nõu ja abi taotluste täitmisel saab investeeringutoetuse koolituse läbinud nõustajatelt, kelle andmed on ka veebilehel.

ELi struktuurifondidest on põllumajandustootmise investeeringutoetuseks võimalik tänavu jagada 158 mln krooni, sellest 75% pärineb ELi ja 25% Eesti eelarvest.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner Infokeskus bronn-vaike