Lisatud: 25. märts 2005

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

25Mar2005 PRIA alustab esmaspäeval põllumajandustootmise investeeringutoetuse taotluste vastuvõttu

PRIA peadirektori asetäitja Katrin Noorkõivu sõnul kestab taotluste vastuvõtt neli nädalat ja kõik esitatud taotlused võetakse vastu. "Mullu läks 60% sellest toetusest põllutöömasinate soetamiseks," ütles Noorkõiv. "Tänavu põllutöömasinate soetamist enam ei toetata, seega prognoosime, et toetust küsitakse peamiselt loomalautade ja sinna vajalike seadmete jaoks."

Mullusega võrreldes on vähendatud toetuse protsenti ja maksimaalset toetussummat ning piiratud toetatavate investeeringute nimekirja. Toetust on võimalik saada, olenevalt valdkonnast ja taotlejast, kuni 55% investeeringu käibemaksuta maksumusest. Iga investeeringuvaldkonna kohta on kehtestatud maksimaalne toetussumma:

* Loomalaudad ja infrastruktuur - 1,95 mln kr,
* Tõuloomade ostmine - 46 940 kr,
* Sõnnikulaotuse seadmete ostmine ja paigaldamine - 782 330 kr,
* Taimekasvatus - 1 173 495 kr,
* Põllumajandustootmise mitmekesistamine - 469 398 kr.

Mitme valdkonna kohta kokku toetust küsides on maksimaalseks toetuseks 2,3 mln krooni.

Põllumeeste jaoks on kogu investeeringutoetuse infot kättesaadav PRIA veebilehelt. Nõu ja abi taotluste täitmisel saab investeeringutoetuse koolituse läbinud nõustajatelt, kelle andmed on ka veebilehel.

ELi struktuurifondidest on põllumajandustootmise investeeringutoetuseks võimalik tänavu jagada 158 mln krooni, sellest 75% pärineb ELi ja 25% Eesti eelarvest.

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner