Lisatud: 28. veebruar 2006

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

28Veebr2006 PRIA alustab 1. märtsil või sekkumiskokkuostuga

 

Kokkuostu avamis- ja sulgemisotsuse teeb Euroopa Komisjon turuhindade alusel. Kokkuost avatakse kui või turuhind on kahel järjestikusel nädalal madalam  92% sekkumishinnast. Või sekkumishinnaks on 1. märtsist 30. juunini 4419,23 krooni 100 kg või kohta ning 1. juulist 31. augustini 4060,61 krooni. Võid ostetakse hinnaga 90% sekkumishinnast.

 

Sekkumiskokkuostuks pakutav või peab olema valmistatud pastöriseeritud koorest PRIA poolt heakskiidetud ettevõttes.

 

Pakkumisi või sekkumiskokkuostuks on õigus teha kõigil:

·        kes omavad vähemalt 10 tonni kehtestatud nõuetele vastavat võid,

·        kelle poolt pakutava või tootmise alustamisest on PRIA-t teavitatud 2 tööpäeva ette,

·        kes on tasunud pakkumistagatise suurusega 78,23 krooni (5 eurot) pakkumise 100 kg kohta,

·        kes on registreeritud PRIA kliendiregistris.

 

Pärast pakkumise kontrollimist väljastab PRIA edukale pakkujale 5 tööpäeva jooksul tarnekorralduse. PRIA maksab pakkujale või koguse eest 45-65 päeva jooksul pärast või kvaliteedile vastavaks tunnistamist.

 

Kokkuost võidakse sulgeda, kui või turuhind on kahel järjestikusel nädalal 92% sekkumishinnast või kõrgem, samuti kui ajavahemikul 1.märts – 31.august 2006 Euroopa Liidus kokkuostetud kogus ületab 50 000 tonni.

 

Alates 1. märtsist algab ka lõssipulbri sekkumiskokkuost ning või ja koore eraladustamine, täpsemat infot leiab PRIA koduleheküljelt www.pria.ee/turukorraldus. 

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus