Lisatud: 07. detsember 2005

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

07Det2005 PRIA alustab 124 mln kr ebasoodsamate alade toetuse väljamaksmisega


PRIA maksab 8. detsembril 70,8 mln kr ebasoodsamate piirkondade toetust 7391 põllumehele, kes vastasid kõigile toetuse samaise nõuetele. Järgmisel nädalal saavad toetuse kätte 1490 põllumeest, kes ei vastanud kõigile toetuse saamise nõuetele ja kellel seetõttu vähendati makstavat toetussummat.

Seda toetust taotles tänavu 9556 põllumeest, kokku 336 tuhande hektari ebasoodsamas piirkonnas asuva maa harimiseks ja hooldamiseks. Toetuse nõuetele ei vastanud ja seetõttu jääb toetuseta neist 683 taotlejat.

Ebasoodsamateks piirkondadeks on 101 valda, mis on Eesti maaelu arengukavas 2004-2006 määratud. Ebasoodsamate piirkondade toetuse saamiseks pidi taotleja taotlema toetust vähemalt ühele hektarile, taotleja võttis kohustuse täita toetusega kaasnevaid nõudeid viis aastat ja ta pidi täitma üldisi keskkonnanõudeid kogu ettevõttes.

Neid taotlejaid, kes ei jätkanud eelmisel aastal võetud toetuse kohustust või kelle kohustusalune pind vähenes üle 30%, on kokku 349. Tänavu nad ebasoodsamate piirkondade toetust ei saa ja neil tuleb eelmisel aastal saadud toetus tagasi maksta. Mullu maksti 8323 taotlejale 116 mln kr ebasoodsamate piirkondade toetust.


 

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner Infokeskus bronn-vaike