Lisatud: 29. juuli 2008

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

29Jul2008 PRIA: Kalanduspiirkonnad hakkavad ise enda arengut planeerima

 „Eesmärk ongi anda otsustamisõigus selle üle, millise suuna peaks mingi piirkond enda arenguks valima, selle piirkonna esindajate kätte,“ selgitas PRIA kalandustoetuste büroo peaspetsialist Angela Annilo. Esimeses etapis saab taotleda PRIAlt toetust strateegia koostamist koordineeriva mittetulundusühenduse loomiseks, piirkonna arengustrateegia väljatöötamiseks ning koostöö arendamiseks.

Kalanduspiirkondade säästva arengu toetuse seitsme aasta eelarve on 400 miljonit krooni, millest 75% tuleb Euroopa Liidult. Käesoleva taotlusvooru eelarve on ligi 10 miljonit krooni ning toetust saab kuni 100% ulatuses abikõlbulike kulude maksumusest.

Annilo sõnutsi on kõnealune Euroopa Kalandusfondi (EKF) meetme 4.1 „Kalanduspiirkondade säästev areng“ toetus suunatud eelkõige rannakalanduse edendamisele. „Toetust saavad taotleda mittetulundusühingud, kelle eesmärk on arendada kohalikku kalanduselu, piirkonna arengut ja koostööd,” rääkis Annilo. Raha saavad taotleda ettevõtjate, mittetulundusühingute (MTÃœde) ja sihtasutuste ning kohalike omavalitsuste osalusel moodustatud piirkondlikud mittetulundusühendused ehk tugigrupid, kelle põhikirjaline eesmärk on kalanduspiirkonna säästev areng.

Toetus on mõeldud Hiiumaa, Saaremaa, Pärnumaa, Peipsi järve, Läänemaa, Võrtsjärve, Soome lahe ida- ja läänepiirkonna tugigruppidele.

Toetuse taotlusi on võimalik PRIAle esitada 24. juulist kuni 29. augustini, toetuse määramise otsused teeb PRIA oktoobrikuu algul. Lisateavet saab PRIA kodulehelt www.pria.ee  ja PRIA kalandustoetuste büroost telefonidel 737 1378 või 737 1388.

Euroopa Kalandusfondi toel on Eesti kalandust võimalik seitsme aasta jooksul toetada ligi 1,76 miljardi krooniga.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Arvamuse bänner Infokeskus