Lisatud: 28. mai 2008

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

28Mai2008 PRIA: Esmakordselt saab taotleda toetust uuest Kalandusfondist

Messitoetus Euroopa Kalandusfondi (EKF) meetmest 3.4 on mõeldud selleks, et kalandustoodete tootjate ja töötlejate moodustatud ja vähemalt viis aastat tegutsenud mittetulundusühingud (MTÜd) saaksid propageerida kalatoodete tarbimist ja leida neile uusi turge.

„Toetuse üks eesmärke on aidata viia Eestis kasvatatud ja püütud  kala Euroopa turule ja kaugemalegi, Hiinani välja,“ kinnitas PRIA kalandustoetuste büroo juhataja Piret Ilves, kes Eesti vääriskaladena nimetas ennekõike koha ja forelli. Avatavas taotlusvoorus toetatakse ainult messidel osalemist, järgnevates lisandub meetme 3.4 raames ka reklaamikampaaniate ja turu-uuringute korraldamise toetamine.

Ilvese sõnul on kalandustootjate MTÜd käinud oma toodangut tutvustamas messidel Hiinas, Moskvas, Brüsselis, Pariisis.

Turu-uuringute, messi- ja reklaamitoetust on PRIA maksnud 2005. aastast alates Riikliku Arengukava eelarvest umbes 15 mln krooni. „Selle toetusega viidi läbi ka kampaania „Kala teeb head“,“ lisas Ilves.

EKF meetme 3.4 raames makstava toetuse suurus võib ulatuda kuni 100%-ni abikõlbulike kulude maksumusest. Projekti võib ellu viia nii täismahus või osade kaupa kuni kahe aasta jooksul pärast toetuse määramise otsust. Meetme tänavune eelarve on 9,16 mln krooni.

Taotlemistingimuste kohta saab infot PRIA kodulehelt www.pria.ee ja PRIA kalandustoetuste büroost telefonil 7371 268.

Taotlusi võetakse vastu 10. juunini PRIA keskuses Tartus, Narva mnt 3.

Lisaks kirjeldatud meetmele avanevad tänavu veel mitu EKFi taotlusvooru: vesiviljeluse investeeringutoetus aastaeelarvega 100 mln krooni; vesiviljelussaaduste töötlemise ja turustamise toetus eelarvega 110 mln krooni; kalanduspiirkondade säästev areng eelarvega 10 miljonit krooni.

Euroopa Komisjon kiitis EKF Eesti rakenduskava heaks 18. detsembril.  Seitsmel aastal on EKF-i raames (koos Eesti omaosalusega) võimalik Eesti kalandussektorit toetada ligikaudu 1, 76 miljardi krooniga.

Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm andis täna Maaeluministeeriumis toimunud Eesti Vabariigi 101. aastapäevale pühendanud aktusel põllumajanduse ja maaelu edendajatele üle 3 ministeeriumi kuldmärki ja 33 hõbemärki.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus Arvamuse bänner bronn-vaike