Lisatud: 08. veebruar 2008

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

08Veebr2008 PRIA: Ärge jätke end rahast ilma!
Põllumajandusministeerium muutis tänavu jaanuaris toetuse saamise tingimusi. Olulisim muudatus on, et varem üheaastane toetus muudeti viieaastase hooldamiskohustusega toetuseks. Samas suurendati toetuse määrasid. Toetuse suurus on puisniidu hooldamisel 3725 krooni hektari eest ja 2910 krooni teiste poollooduslike koosluste hektari eest.
Selgitamaks tekkinud olukorda, saatis PRIA kõikidele taotlejatele teavituskirjad, milles palutakse taotlejal PRIAt teavitada viieaastase kohustuse võtmisest või mitte-võtmisest. Kui taotleja kohustust ei võta, ei ole PRIAl võimalik uue määruse alusel talle toetust maksta.
Kahjuks pole need kirjad sadakonna taotlejani jõudnud, mida ei osanud põhjendada ka Eesti Post. Et inimesed informeerimatuse tõttu rahast ilma ei jääks, palub PRIA kõikidel poollooduslike koosluste toetuse taotlejatel, kes pole kirja saanud, võtta telefonitsi ühendust PRIA maaelu arengu toetuste bürooga telefonidel 7377 623 või 7371 276.
Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus bronn-vaike Arvamuse bänner