Lisatud: 25. oktoober 2007

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

25Okt2007 Praktikatoetuse aruannete esitamise tähtaeg läheneb

„Toetuse saab välja maksta ainult nendele taotlejatele, kes on nõutud aruande esitanud 7. novembriks,“ ütles PRIA riiklike toetuste büroo juhataja Liina Tilk. 23. oktoobriks on PRIA-le esitatud 38 nõuetekohast õppepraktika aruannet. Laekumata on 75 õppepraktika aruannet.

 

2007. aastal määrati praktikatoetus 74 põllumajandustootjale 113 praktikandi juhendamise eest. Toetust said taotleda põllumehed, kes võtsid oma ettevõttesse praktikale põllumajanduserialalal õppiva õpilase või üliõpilase. Toetust makstakse taotlejale kutsekesk-, rakenduskõrg- või kõrgharidust omandava praktikandi õppepraktika juhendamise eest.

 

Toetuse saamiseks tuleb õppepraktika korraldada sobival ajal ajavahemikus 1. jaanuarist kuni 1. novembrini. Praktikatoetuseks on riigieelarvest eraldatud kaks miljonit krooni ning sellel aastal kehtestas põllumajandusminister praktikatoetuse suuruseks 321 krooni ja 38 senti praktikapäeva kohta. Praktikatoetus kantakse taotleja arveldusarvele hiljemalt 12. detsembriks.

 

Tänavu sai praktikatoetust PRIAst taotleda juba viiendat aastat. Möödunud aastal maksis PRIA 66 põllumajandustootjale kokku 91 praktikandi juhendamise eest 841 789 krooni praktikatoetust. Ühe praktikapäeva maksumus oli toona 169 krooni.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus Arvamuse bänner bronn-vaike