Lisatud: 01. november 2006

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

01Nov2006 Poole aastaga täideti 49% Eestile aastaks ette nähtud piimakvoodist

Kvoodiaasta algas aprillis ning esimese kuue kuuga tarnisid piimatootjad tööstustele 312 359 tonni piima, mis on 49,87 % aastasest tarnekvoodist ja turustasid otse lõpptarbijatele 3 860 tonni piima, mis on 19,24 % aastasest otseturustuskvoodist. Aastase neile määratud piimakvoodi olid kuue kuuga ületanud 80 piimatootjat.

 

Oktoobri lõpus saatis Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet (PRIA) ka kõigile piimakvoodi omanikele teatise selle kohta, kui palju piima on iga tootja tarninud või turustanud ja kui suure osa talle määratud kvoodist esimesel poolaastal täitnud.

 

Tänasest kuni 10. jaanuarini võtab PRIA piimakvoodi omanikelt vastu kvoodi liigiti muutmise taotlusi. Kvoodiomanikud saavad esitada taotluse oma otseturustuskvoodi (või selle osa) tarnekvoodiks muutmiseks või vastupidi. Kvooti on võimalik muuta üks kord kvoodiaasta jooksul ning üksnes avalduse esitamise hetkeks täitmata individuaalse kvoodi või selle osa suuruses.

 

Piima tootmiskvoodid on Euroopa Liidu (EL) ühtse põllumajanduspoliitika üks meede, mille rakendamise eesmärgiks on piirata piima ületootmist. Kvoodiaasta algab 1. aprillil ning lõppeb järgmise aasta 31. märtsil. Eestis on praegu 1596 piimakvoodi omanikku, kellest tarnekvoodi omanikke on 1395 ja otseturustuskvoodi omanikke 469. Eestile 2006/2007. kvoodiaastaks eraldatud piimakvoot on 646 368 tonni, millest tarnekvooti 626 306 tonni ja otseturustuskvooti 20 061 tonni.

 

Lisainfot saab PRIA keskusest Tartus ja koduleheküljelt internetis.
Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner