Lisatud: 11. september 2003

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

11Sep2003 Põllumehed saavad teraviljatoetuse kätte

Tera- ja kaunviljade, rapsi, rüpsi ning seemne-ja kiulina kasvatamise toetust makstakse kokku 290 100 hektari kohta ja toetuse suuruseks on 335 krooni hektarile. Sertifitseeritud seemnega külvatud põldude kohta on toetus 30% suurem ehk 435,5 kr/ha ja rukkipõldude osas kahekordne ehk 670 kr/ha. Toetuse saajaid on eelmise aastaga võrreldes 366 võrra vähem, kuid põllupind, mille kohta toetust makstakse, on suurenenud 16 395 hektari võrra.

Kõige rohkem kasvatati otra (41%), nisu (22%), rapsi (15%), kaera (11%) ja rukist (5%). Sertifitseeritud seemnega oli külvatud 92 581 hektarit ehk 32% põllukultuuride pinnast, mis on mullusega võrreldes ligi 83 tuhat hektarit rohkem.

Teraviljatoetust saavad FIEd ja äriühingud, kes kasvatavad vähemalt 5 hektaril nisu, rukist, otra, kaera, tritikut, tatart, hernest, põlduba, rapsi, rüpsi või lina. Maakondade lõikes läheb kõige suurem osa teraviljatoetusest, kokku ligi 17 miljonit krooni, Lääne-Virumaa põllumeestele.

Laekunud 4337 taotlusest 99% rahuldati, rahuldamata jäi 43 taotlust. Peamiseks toetusest ilma jäämise põhjuseks oli see, et põllumees polnud ennast ettevõtjaks registreerinud, taotlus oli esitatud pärast taotluste vastuvõtu lõppu või küsiti toetust suurema pinna kohta, kui vilja tegelikult külvatud oli. Kui põllupindade erinevus oli üle 20%, siis jäi taotleja toetuseta. Väiksemate eksimuste korral vähendati makstavat toetussummat.

PRIA-l on võimalik maksta teraviljatoetus välja ennetähtaegselt ka tänu sellele, et põllumajandusminister kehtestas ühikumäära 5 päeva enne tähtaega.

Heli Raamets
PRIA pressinõunik

Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm andis täna Maaeluministeeriumis toimunud Eesti Vabariigi 101. aastapäevale pühendanud aktusel põllumajanduse ja maaelu edendajatele üle 3 ministeeriumi kuldmärki ja 33 hõbemärki.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus Arvamuse bänner bronn-vaike