Lisatud: 27. august 2002

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

27Aug2002 Põllumehed saavad reedel kätte teraviljatoetuse


Toetust saanud põldudel kasvatati kõige rohkem otra (44%), nisu (22%), kaera (13%), rapsi (11%) ja rukist (5%). Sertifitseeritud seemnega oli külvatud 69 384 hektarit ehk 25%, mis on mullusega võrreldes ligi 15 tuhat hektarit rohkem.

Teraviljatoetust saavad FIEd ja äriühingud, kes kasvatavad vähemalt 5 hektaril nisu, rukist, otra, kaera, tritikalet, tatart, hernest, põlduba, rapsi, rüpsi või lina. PRIA põldude registri spetsialistid mõõtsid GPS-aparatuuriga üle 102 põldu kogupindalaga 800 ha. Põldude umbrohtumust kontrollis Taimetoodangu Inspektsioon. Toetust ei maksta põldude kohta, mille umbrohtumus oli üle 30%.

Laekunud 4702 taotlusest 99% rahuldati, rahuldamata jäi 42 taotlust. Peamiseks toetusest ilmajäämise põhjuseks oli see, et taotleja ei olnud ennast maksuametis füüsilisest isikust ettevõtjaks registreerinud. Mitmed põllumehed küsisid toetust suurema pindala eest, kui neil tegelikult oli. Üle 20% erinevuse korral jäi taotleja toetuseta ja valeandmete esitajana jääb ta ka järgmisel aastal kõigist tulutoetustest ilma. Väiksemate eksimuste korral põllupinna osas vähendati makstavat toetussummat.

Maakondade lõikes on kõige rohkem teraviljatoetuse saajaid Lääne-Virumaal.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus bronn-vaike Arvamuse bänner