Lisatud: 31. oktoober 2002

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

31Okt2002 Põllumehed saavad reedel 16 miljonit keskkonnatoetust

PRIA inspektorid kontrollivad praegu Kihelkonna, Lümanda ja Palamuse valla ettevõtjaid, kes küsisid toetust kiviaia taastamise ja hooldamise, mitmeliigilise põõsasriba rajamise ning tiigi rajamise ja hooldamise eest. Nende tegevuste eest makstakse toetus välja detsembri keskel.

Põllumajandusliku keskkonnatoetusega hüvitatakse osaliselt keskkonnasõbraliku majandustegevuse kulud ning sellest tulenev väiksem tulukus. Keskkonnatoetuse raames toetatakse erinevaid tegevusi, näiteks kogu Eestis 14,6 miljoni krooniga 29 tuhandel hektaril mahepõllumajanduslikku tootmist ja 822 000 krooniga kokku 548 eesti tõugu hobuse kasvatamist.

Põllumajandusliku keskkonnatoetuse saamiseks esitati 1735 taotlust, millest 1398 rahuldati ja 337 jäi puuduste tõttu rahuldamata. Maakondade lõikes on kõige rohkem keskkonnatoetuse saajaid Saaremaal, 350 sealset põllumeest saab kokku ligi 6,8 miljonit krooni toetust.

Heli Raamets
PRIA pressiesindaja

Uudised

Eile, 13. novembril toimus Maaeluministeeriumis arutelu mesindussektori esindajatega. Kohtumisel räägiti mesilaspere toetusest ning arutleti uue perioodi mesindusprogrammi ettevalmistamise teemal.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus Arvamuse bänner bronn-vaike