Lisatud: 31. oktoober 2002

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

31Okt2002 Põllumehed saavad reedel 16 miljonit keskkonnatoetust

PRIA inspektorid kontrollivad praegu Kihelkonna, Lümanda ja Palamuse valla ettevõtjaid, kes küsisid toetust kiviaia taastamise ja hooldamise, mitmeliigilise põõsasriba rajamise ning tiigi rajamise ja hooldamise eest. Nende tegevuste eest makstakse toetus välja detsembri keskel.

Põllumajandusliku keskkonnatoetusega hüvitatakse osaliselt keskkonnasõbraliku majandustegevuse kulud ning sellest tulenev väiksem tulukus. Keskkonnatoetuse raames toetatakse erinevaid tegevusi, näiteks kogu Eestis 14,6 miljoni krooniga 29 tuhandel hektaril mahepõllumajanduslikku tootmist ja 822 000 krooniga kokku 548 eesti tõugu hobuse kasvatamist.

Põllumajandusliku keskkonnatoetuse saamiseks esitati 1735 taotlust, millest 1398 rahuldati ja 337 jäi puuduste tõttu rahuldamata. Maakondade lõikes on kõige rohkem keskkonnatoetuse saajaid Saaremaal, 350 sealset põllumeest saab kokku ligi 6,8 miljonit krooni toetust.

Heli Raamets
PRIA pressiesindaja

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus Arvamuse bänner bronn-vaike