Lisatud: 15. september 2006

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

15Sep2006 Põllumehed saavad PRIAst taotleda kütuseaktsiisi tõusu hüvitamist

Toetust saavad taotleda need põllumehed, kellele on 2005. aastal määratud ühtne pindalatoetus. Aktsiisitoetust makstakse lähtuvalt taotleja poolt ostetud tegelikule eriotstarbelise diislikütuse kogusele, kuid toetatava kütusekoguse piiriks on 125 liitrit ühtse pindalatoetuse raames toetuskõlblikuks tunnistatud põllumajandusmaa hektari kohta.

 

Hüvitamisele kuulub kuni 27 senti eriotstarbelise diislikütuse liitri kohta. Kokku on selleks toetuseks riigieelarvest eraldatud 20 miljonit krooni. Kui taotluste toetusõiguslik kogusumma seda summat ületab, vähendatakse taotlejatele antavat hüvitist võrdeliselt.

 

Taotluses märgitud eriotstarbelise diislikütuse ostukogust kontrollib Maksu- ja Tolliamet kütusemüüjailt kogutud kütuse müügiaruannete alusel.

 

Põllumajandustootjatele hüvitatakse kütuseaktsiisi tõusu esimest korda. PRIA vaatab taotlused läbi ning otsustab toetuse määramise detsembri alguseks ning raha kantakse taotleja arvele hiljemalt 22. detsembriks käesoleval aastal.

 

Taotlused tuleb esitada PRIA piirkondlikesse büroodesse. Täpsemat infot ning vajalikke taotlusvorme saab PRIA koduleheküljelt www.pria.ee ning piirkondlikest büroodest.

 

NB! 19. septembril ei toimu taotluste vastuvõttu PRIA Võru, Põlva ja Rapla büroodes, 20. septembril Võru ja Rapla büroodes.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner Infokeskus bronn-vaike