Lisatud: 11. juuli 2005

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

11Jul2005 Põllumehed saavad jälle nõuandetoetust

Nõuandetoetust saab taotleda maapiirkonnas tegutsev ettevõtja, kes omab või kasutab õiguslikul alusel põllumajandusmaad või loomakasvatusega tegeledes peab vähemalt ühte põllumajanduslooma.

Nõuandetoetust antakse kuni 75% nõuandeteenuse maksumusest, kuid mitte rohkem kui 9 000 krooni ühe taotleja kohta kalendriaastas. Nõuande eest peab olema tasutud enne taotluse esitamist.

Nõuandeteenus võib olla osutatud:
* põllumajandussaaduse, söödatootmise, marja- ja seenekasvatuse valdkonnas tootmise arendamiseks,
* finantsmajanduse valdkonnas;
* erametsa majandamiseks, kui põllumajandustootja ei küsi selleks toetust Erametsakeskusest.

Nõuandeteenuse arve peab olema väljastatud tunnustatud nõuandekeskuse poolt ja nõuandeteenus peab olema osutatud tunnustatud nõuandekeskusega lepingulises suhtes oleva konsulendi poolt, kes on vastavas valdkonnas või alavaldkonnas atesteeritud või omab vastavat kutsekvalifikatsiooni.

Taotluse läbivaatamine võib kesta kuni 50 tööpäeva. Toetus makstakse nõuandetoetuse saaja arvelduskontole kolme kuu jooksul pärast taotluse rahuldamise otsuse tegemist. Nõuandetoetuse kohta saab rohkem infot ja taotlusvorme internetileheküljelt www.pria.ee ja PRIA büroodest.

Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm osales 23.–25. septembrini Austrias Viinis toimunud Euroopa Liidu põllumajandus- ja kalandusministrite mitteametlikul kohtumisel, mille peateema oli maaelu areng ja kvaliteetse toidu tootmine põllumajandussektoris ühise põllumajanduspoliitika (ÜPP) tulevikuarutelude kontekstis.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus Arvamuse bänner bronn-vaike