Lisatud: 11. juuli 2005

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

11Jul2005 Põllumehed saavad jälle nõuandetoetust

Nõuandetoetust saab taotleda maapiirkonnas tegutsev ettevõtja, kes omab või kasutab õiguslikul alusel põllumajandusmaad või loomakasvatusega tegeledes peab vähemalt ühte põllumajanduslooma.

Nõuandetoetust antakse kuni 75% nõuandeteenuse maksumusest, kuid mitte rohkem kui 9 000 krooni ühe taotleja kohta kalendriaastas. Nõuande eest peab olema tasutud enne taotluse esitamist.

Nõuandeteenus võib olla osutatud:
* põllumajandussaaduse, söödatootmise, marja- ja seenekasvatuse valdkonnas tootmise arendamiseks,
* finantsmajanduse valdkonnas;
* erametsa majandamiseks, kui põllumajandustootja ei küsi selleks toetust Erametsakeskusest.

Nõuandeteenuse arve peab olema väljastatud tunnustatud nõuandekeskuse poolt ja nõuandeteenus peab olema osutatud tunnustatud nõuandekeskusega lepingulises suhtes oleva konsulendi poolt, kes on vastavas valdkonnas või alavaldkonnas atesteeritud või omab vastavat kutsekvalifikatsiooni.

Taotluse läbivaatamine võib kesta kuni 50 tööpäeva. Toetus makstakse nõuandetoetuse saaja arvelduskontole kolme kuu jooksul pärast taotluse rahuldamise otsuse tegemist. Nõuandetoetuse kohta saab rohkem infot ja taotlusvorme internetileheküljelt www.pria.ee ja PRIA büroodest.

Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm andis täna Maaeluministeeriumis toimunud Eesti Vabariigi 101. aastapäevale pühendanud aktusel põllumajanduse ja maaelu edendajatele üle 3 ministeeriumi kuldmärki ja 33 hõbemärki.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus Arvamuse bänner bronn-vaike