Lisatud: 31. jaanuar 2003

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

31Jan2003 Põllumehed saavad 17. veebruarini taotleda lupjamistoetust


Toetust saab põllumees, kes kasutab põllumajandusmaad, mille mulla happesus on kuni 6,0 ja kellele selle kõlviku meliorandiga väetamiseks ei ole eelnenud nelja aasta jooksul lupjamistoetust antud.

Tänavu makstakse lupjamistoetust 60% meliorandi maksumuse ja laotamise kuludest ning 80% (saartel 90%) meliorandi vedamise kuludest. 
 
Toetuse saamiseks tuleb esitada taotlus, mulla lubjatarbe tõend ning kui põllumees ei ole eelmisel aastal mõnda riiklikku toetust taotledes esitanud PRIA-le avaldust oma andmete toetuste registrisse kandmiseks, siis ka sellesisuline avaldus.

Lubjatarbe tõendi saamiseks tuleb põllumehel esitada piirkondlikule maaparandusbüroole avaldus ning näidata sellele lisatud katastriüksuste plaanil või muul viisil lupjamist vajava kõlviku asukoht.

Enne taotluse esitamist tuleb taotlejal sõlmida meliorandiga laotamistööde teenuse osutajaga töövõtuleping.

Lupjamistoetuse määramise või taotluse rahuldamata jätmise otsus tehakse 25. märtsiks ja seejärel avalikustatakse PRIA veebilehel taotlejate nimekiri, kelle taotlused otsustati rahuldada.

Lupjamistoetuse kohta saab rohkem teavet ning taotlusblankette PRIA büroodest, mis asuvad igas maakonnas ja kodulehelt.


Heli Raamets
PRIA pressiesindaja

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus Arvamuse bänner bronn-vaike