Lisatud: 22. september 2004

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

22Sep2004 Põllumajandustootjatele tutvustati uue maaelu arengu määruse eelnõud aastateks 2007-2013

Maaelu poliitika reform on jätk 2003.aastal ELi ühise põllumajanduspoliitika esimese samba reformile ning tingitud eelkõige majanduslikest (sissetulekud on maal keskmisest oluliselt madalamad, töötav elanikkond vananeb), sotsiaalsetest (maal on suurem tööpuudus, madal asustustihedus) ja keskkonnaga (vajadus tagada põllumajanduse ja metsanduse positiivne toime paikkonnale) seotud probleemidest maal.

 

PMANi liikmetel on aega kaks nädalat, et tutvustada uut määruse eelnõu oma organisatsioonis ja teha määruse täiendamiseks ja parandamiseks omapoolseid ettepanekuid.

 

EL-i liikmesriigid peavad vastavalt ühenduse maaelu arengu strateegia põhimõtetele koostama oma maaelu arengu strateegia ning seejärel maaelu arengu programmid, mis tuleb kooskõlastada Euroopa Komisjoniga.

 

EL-i Nõukogu töögrupp arutab maaelu arengu määruse eelnõud testkordselt reedel, 24.septembril. Meie valitsusele esitletakse uut eelnõud 7.oktoobril 2004. 

 

EL-i maaelu arengu määruse eelõud tutvustas Põllumajanduse ja maaelu arengu nõukogule (PMAN) Põllumajandusministeeriumi maaelu arengu osakonna juhataja Krista Kõiv.

 

PMANi liikmeteks on  Eesti Erametsaliidu, Eestimaa Talupidajate Keskliidu, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja, Eesti Põllumajandustootjate Keskliidu, Eesti Keskkonnaühenduste Koja, SA Eesti Tehniliste Põllukultuuride Töötlemispargi, Eesti Mahetootjate Liidu ja  Eesti Aiandusliidu, esindajad. Lisaks Rahandusministeeriumi esindaja. Nõukogu juhatas põllumajandusminister Ester Tuiksoo.

 

 

Põllumajandusministeerium

Pressibüroo

Tel 625 6254 või 625 6229

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus