Lisatud: 22. september 2004

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

22Sep2004 Põllumajandustootjatele tutvustati uue maaelu arengu määruse eelnõud aastateks 2007-2013

Maaelu poliitika reform on jätk 2003.aastal ELi ühise põllumajanduspoliitika esimese samba reformile ning tingitud eelkõige majanduslikest (sissetulekud on maal keskmisest oluliselt madalamad, töötav elanikkond vananeb), sotsiaalsetest (maal on suurem tööpuudus, madal asustustihedus) ja keskkonnaga (vajadus tagada põllumajanduse ja metsanduse positiivne toime paikkonnale) seotud probleemidest maal.

 

PMANi liikmetel on aega kaks nädalat, et tutvustada uut määruse eelnõu oma organisatsioonis ja teha määruse täiendamiseks ja parandamiseks omapoolseid ettepanekuid.

 

EL-i liikmesriigid peavad vastavalt ühenduse maaelu arengu strateegia põhimõtetele koostama oma maaelu arengu strateegia ning seejärel maaelu arengu programmid, mis tuleb kooskõlastada Euroopa Komisjoniga.

 

EL-i Nõukogu töögrupp arutab maaelu arengu määruse eelnõud testkordselt reedel, 24.septembril. Meie valitsusele esitletakse uut eelnõud 7.oktoobril 2004. 

 

EL-i maaelu arengu määruse eelõud tutvustas Põllumajanduse ja maaelu arengu nõukogule (PMAN) Põllumajandusministeeriumi maaelu arengu osakonna juhataja Krista Kõiv.

 

PMANi liikmeteks on  Eesti Erametsaliidu, Eestimaa Talupidajate Keskliidu, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja, Eesti Põllumajandustootjate Keskliidu, Eesti Keskkonnaühenduste Koja, SA Eesti Tehniliste Põllukultuuride Töötlemispargi, Eesti Mahetootjate Liidu ja  Eesti Aiandusliidu, esindajad. Lisaks Rahandusministeeriumi esindaja. Nõukogu juhatas põllumajandusminister Ester Tuiksoo.

 

 

Põllumajandusministeerium

Pressibüroo

Tel 625 6254 või 625 6229

Uudised

Eile, 13. novembril toimus Maaeluministeeriumis arutelu mesindussektori esindajatega. Kohtumisel räägiti mesilaspere toetusest ning arutleti uue perioodi mesindusprogrammi ettevalmistamise teemal.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner Infokeskus bronn-vaike