Lisatud: 06. märts 2003

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

06Mar2003 Põllumajandustootjad saavad taotleda köögiviljade ja marjade kasvatamise toetust


4. märtsil kinnitati riiklike toetuste rahaline jaotus 2003. aastal, millest kartuli, puu- ja köögiviljade ning marjade kasvatamise toetuseks on eraldatud 5 miljonit krooni. Kartuli kasvatamiseks käesoleval aastal toetust ei eraldata.

Toetuse taotlus ja selle esmakordsel taotlemisel avaldus andmete põllumajandustoetuste ja põllumassiivide registrisse kandmiseks tuleb esitada Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ametile (PRIA) 30. maiks 2003. Dokumendid esitatakse PRIA piirkondliku teenistuja kaudu ja nende vastuvõtmist alustatakse 19. mail.

Kartuli, puu- ja köögiviljade ning marjade kasvatamise toetus on rahaline abi põllumajandustootjale, kes peab põlluraamatut ning kasvatab vähemalt 1 hektaril õiguslikul alusel tema kasutuses oleval avamaal alljärgnevaid köögivilja- ja marjaliike:

1) valget ja punast peakapsast, 2) käharpeakapsast, 3) lillkapsast, 4) spargelkapsast, 5) nuikapsast, 6) rooskapsast, 7) porgandit, 8) kaalikat, 9) naerist, 10) söögipeeti, 11) redist, 12) rõikaid, 13) sibulat, 14) küüslauku, 15) porrulauku, 16)) salateid, 17) tomatit, 18) kurki, 19) kõrvitsat, 20) kabat¨okki, 21) paprikat, 13) aeduba, 14) sellerit, 15) peterselli, 16) tilli, 17) maasikat,18) vaarikat.

Kartuli, puu- ja köögiviljade ning marjade kasvatamise toetuse eesmärk on soodustada värskete köögiviljade ja marjade tootmist ning tõsta nende konkurentsivõimelisust turul. 

Põllu minimaalsuuruseks ühe köögivilja või marjaliigi kasvatamiseks on 0,1 ha. Köögivilja kasvatamisel ei tohi põllu umbrohtumus ületada 30%. Maasikate kasvatamisel peab istutatud maasikataimede tihedus põllul olema vähemalt 27 taime 10 jooksva meetri kohta ja istutusribade vahe mitte üle 1,5 meetri ning vaarikate kasvatamisel peab teise aasta saaki andvate vaarikavarte tihedus põllul olema vähemalt 4 vart 1 jooksva meetri kohta ja istutusribade vahe mitte üle 4,5 meetri.

Põllumajandusminister kehtestab toetuse määra hektari kohta 28. augustiks 2003. Toetus makstakse välja 15 päeva jooksul pärast põllumajandusministri poolt toetuse ühikumäärade kehtestamist.

 

Kadri Liimal
Põllumajandusministeeriumi pressiesindaja
6256 110

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner