Lisatud: 30. oktoober 2002

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

30Okt2002 Põllumajandustootjad saavad 101 miljonit krooni põuatoetust


Toetust saab põllumajandustootja, kellele on 2002. aastal makstud piimalehma kasvatamise toetust, ute ja kitse kasvatamise toetust. Toetust saavad ka põllumajandustootjad, kelle piimalehma kasvatamise toetuse või ute ja kitse kasvatamise toetuse taotlus jäeti 2002. aastal rahuldamata maksuvõla esinemise tõttu, juhul kui maksuvõlg ei ületanud 100 krooni. Toetust saab ettevõtja, kellele maksti põllukultuuride kasvatamise toetust tera- ja kaunvilja ning seemne- ja kiulina kasvatamise eest. Toetust ei maksta rapsi ega rüpsi põllupindade kohta, kuna nende kultuuride saagikus ei olnud madalam varasemate aastate saagikusest ning piimalehma, ute- ja kitsekasvatajatele, kes on nimetatud loomade pidamise lõpetanud 1. septembriks 2002. aastal.

Samuti saavad toetust põllumajandustootjad, kellele 2002. aastal määratakse ammlehma kasvatamise toetus. Toetuse saamine on seotud ammlehma kasvatamise eest makstava toetuse määramisega, kuna viimane määratakse 2. detsembril ja makstakse välja alles aasta lõpus.

101 miljonit krooni põuatoetust jaotatakse järgmiselt:

1) Põllukultuuride kasvatamise toetust tera- ja kaunvilja ning seemne- ja kiulina kasvatamise eest saanud põllumajandustootjatele 44 miljonit krooni;

2) Piimalehma kasvatamise toetust saanud põllumajandustootjatele 54 miljonit krooni;

3) Ute ja kitse kasvatamise toetust saanud põllumajandustootjatele 1,5 miljonit krooni;

4) Ammlehma toetuse saajatele 1,5 miljonit krooni.

Põuatoetuse saamiseks ei pea põllumehed esitama eraldi avaldust. Toetuse maksmise aluseks võetakse eelnimetatud toetuste andmed.

Põllumajandustootjate puhul, kellele 2002. aastal on makstud põllukultuuride kasvatamise toetust tera- ja kaunvilja ning seemne- ja kiulina kasvatamise eest diferentseerib PRIA toetuse ühikumäära maakonniti, lähtudes tulutoetuse taotluse esitamise maakonnast, järgmiste koefitsientidega:

· 1,2 Harjumaa, Hiiumaa, Läänemaa, Pärnumaa, Raplamaa, Saaremaa

· 1,0 Jõgevamaa, Järvamaa, Valgamaa, Võrumaa

· 0,8 Ida-Virumaa, Lääne-Virumaa, Põlvamaa, Tartumaa, Viljandimaa.

Toetuse saajate nimekirja kinnitab Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti (PRIA) peadirektor 11. novembriks ja ammlehmatoetuse saajate osas 2. detsembriks. Toetuse suuruse põllumajanduslooma ja hektari kohta kinnitab põllumajandusminister hiljemalt 19. novembriks. PRIA kannab toetuse põllumeeste arveldusarvele hiljemalt detsembri alguses.

Selleks, et toetuse väljamaksmine sujuks tõrgeteta, palub PRIA kõigil ettevõtjatel, kellel on õigus saada põuatoetust ja kellel on pärast eelmise toetuse kätte saamist üldandmed muutunud, esitada PRIA-le avaldus andmete põllumajandustoetuste ja põllumassiivide registrisse kandmiseks.

Kadri Liimal
Põllumajandusministeeriumi pressiesindaja
6256 110

Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm andis täna Maaeluministeeriumis toimunud Eesti Vabariigi 101. aastapäevale pühendanud aktusel põllumajanduse ja maaelu edendajatele üle 3 ministeeriumi kuldmärki ja 33 hõbemärki.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner Infokeskus bronn-vaike