Lisatud: 30. aprill 2004

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

30Apr2004 Põllumajandustoodete kaubavahetuseks ELi mittekuuluvate riikidega tuleb taotleda PRIAst litsents

Seda, kas eksporditavale või imporditavale põllumajandustootele on litsentsi tarvis ja kas eksporditavale tootele eksporditoetust makstakse, saab ettevõtja ise kontrollida TARIC süsteemi veebilehelt http://europa.eu.int/comm/taxation_customs/dds/en/tarhome.htm.

Impordi- ja ekspordilitsentside ning eksporditoetuste menetlemisega hakkab tegelema Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet (PRIA). PRIA veebilehel turukorralduse lingi all on põllumajandussaaduste ekspordi- ja impordilitsentside ning eksporditoetuste taotlemiseks vajalikud juhised ning taotlusdokumentide vormid.

Tahame juhtida tähelepanu sellele, et enne litsentsi või toetuse taotlemist on ettevõtjal vaja end PRIAs põllumajandustoetuste ja põllumassiivide registris registreerida. Lisaks sellele tuleb ettevõtjal enne litsentsi taotlemist esitada PRIA-le tagatis. Tagatiseks on kas pangagarantii või sissemakse PRIA tagatiste pangakontole.

Eksporditoetuse taotlemiseks tuleb täita ekspordideklaratsioonile sarnane taotlus, mida saab tolliinspektuuridest.

Lisainfot põllumajandustoodete kaubandust puudutavates küsimustes saab PRIA veebilehelt ja e-maililt pria@pria.ee, tolli puudutavates küsimustes Maksu- ja Tolliameti veebilehelt http://www.customs.ee ja e-maililt tarmo.mutli@customs.ee.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Arvamuse bänner Infokeskus