Lisatud: 30. aprill 2004

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

30Apr2004 Põllumajandustoodete kaubavahetuseks ELi mittekuuluvate riikidega tuleb taotleda PRIAst litsents

Seda, kas eksporditavale või imporditavale põllumajandustootele on litsentsi tarvis ja kas eksporditavale tootele eksporditoetust makstakse, saab ettevõtja ise kontrollida TARIC süsteemi veebilehelt http://europa.eu.int/comm/taxation_customs/dds/en/tarhome.htm.

Impordi- ja ekspordilitsentside ning eksporditoetuste menetlemisega hakkab tegelema Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet (PRIA). PRIA veebilehel turukorralduse lingi all on põllumajandussaaduste ekspordi- ja impordilitsentside ning eksporditoetuste taotlemiseks vajalikud juhised ning taotlusdokumentide vormid.

Tahame juhtida tähelepanu sellele, et enne litsentsi või toetuse taotlemist on ettevõtjal vaja end PRIAs põllumajandustoetuste ja põllumassiivide registris registreerida. Lisaks sellele tuleb ettevõtjal enne litsentsi taotlemist esitada PRIA-le tagatis. Tagatiseks on kas pangagarantii või sissemakse PRIA tagatiste pangakontole.

Eksporditoetuse taotlemiseks tuleb täita ekspordideklaratsioonile sarnane taotlus, mida saab tolliinspektuuridest.

Lisainfot põllumajandustoodete kaubandust puudutavates küsimustes saab PRIA veebilehelt ja e-maililt pria@pria.ee, tolli puudutavates küsimustes Maksu- ja Tolliameti veebilehelt http://www.customs.ee ja e-maililt tarmo.mutli@customs.ee.

Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm andis täna Maaeluministeeriumis toimunud Eesti Vabariigi 101. aastapäevale pühendanud aktusel põllumajanduse ja maaelu edendajatele üle 3 ministeeriumi kuldmärki ja 33 hõbemärki.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner