Lisatud: 23. märts 2009

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

23Mar2009 Põllumajandusministrid ootavad piimandusele Euroopast suuremat tuge

Eesti koos teiste liikmesriikidega ootab Euroopa Komisjonilt täiendavaid samme piimasektori toetamiseks, sest just see valdkond on halvenenud majandusolukorras kõige tõsisema löögi alla sattunud.

Esmaspäeval Brüsselis kogunenud Euroopa Liidu põllumajandus- ja kalandusministrite kohtumisel räägiti kõige enam just piimandussektori olukorrast. Põllumajandusminister Helir-Valdor Seedri sõnul on komisjon piimanduse toetamiseks juba mõningaid meetmeid kasutusele võtnud.
„Komisjonilt oodatakse aga mõnevõrra operatiivsemat käitumist ning vajadusel täiendavate turukorralduslike meetmete kasutuselevõttu," rääkis Seeder. „Oodata on, et komisjon võib lähikuudel mingite täiendavate meetmetega välja tulla, aga täna ei tea me veel, mis need olla võivad."

Toorpiima kokkuostu hinnad on kiiresti langenud kõikjal Euroopas ning halvast on käsi käinud ka tööstustel. Selle põhjuseks on eksportkaupade kiire hinnalangus ja turu kokkukukkumine, mistõttu on kõikjal langenud tööstuste toorpiima vajadus.

Kuigi osa liikmeriike näeksid parema meelega, et tänase olukorra lahendamiseks vaadataks üle kogu senine põllumajanduskorraldust, laiemat toetust selline ettepanek ei leidnud.

Lisaks piimanduse olukorrale lahkavad ministrid ühises lõunalauas ka põllumajanduse üldist olukorda muutunud majanduskeskkonnas. Seedri kinnitusel on tänaseks selge, et Euroopa roll peab olema laiem, kui vaid kitsalt põllumajanduse korraldamine ja reguleerimine.
„Märksõnadeks peavad olema ka kaubandus ja kogu tootmisahel", märkis ta. „Nendega tuleb rohkem tegeleda just regulatiivsel moel, sest see annab rohkem tulemust."

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus