Lisatud: 15. aprill 2008

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

15Apr2008 Põllumajandusminister Seeder: PRIA muutub põllumehele paremaks partneriks

„Eestis ollakse harjunud suhtumisega, et maamees teeb tööd, maamees on kannatlik ning ei esita liigseid küsimusi. Maamehele öeldakse, kuidas asjad käivad, niisugune arusaam on laialt levinud, kuid see peab muutuma. Põllumajanduse ja põllumeeste roll meie majanduses on vägagi kaalukas – toiduainetööstuse ja mitmete muude tööstusharude tooraine tuleb põllumeestelt, põllumajandusettevõtted tagavad töökohad väljaspool linnu, ja kasv selles sektoris on reaalne – see ei ole mull, nagu me võisime näha kinnisvarasektoris,“ sõnas põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder.

„Seitsme aasta jooksul oleme suutnud Eestisse luua toimiva agentuuri, mille vahendusel on Eesti maaelu ja kultuuri arendamiseks makstud 10 miljardit krooni erinevaid toetusi. Sellest peaks  50 000 taotlejal olema ainult hea meel. Praeguseks on jõudnud kätte aeg, kus PRIA peab tegema otsustavaid samme, muutumaks põhjamaise klienditeenindustasemega ja avatud suhtlusstiiliga organisatsiooniks. Pelgalt toimimisest tänasel päeval enam ei piisa,“ ütles Seeder ning lisas: „PRIA on praegusel hetkel sisuliselt kõige efektiivsemalt toimiv makseagentuur Euroopas, kus halduskulude suhe toetuste eelarvesse on keskeltläbi 4%. Nüüd tahame lisaks efektiivsusele muutuda ka järjest enam klientide vajadustele vastavaks.“

1. aprillist kehtestas põllumajandusminister PRIA uue struktuuri, mis on kavandatavate muutuste elluviimise eelduseks. Järgneva kahe aasta jooksul korraldab PRIA oma töö ümber selliselt, et paljud praegu PRIA keskuses tehtavad otsused tehakse tulevikus regiooni tasandil ehk kliendile lähemal ja kiiremini.

„Oleme Nõukoja liikmeteks kutsunud 15 aktiivset taotlejat, kes peaks PRIA hingeelu väljastpoolt vaadatuna hästi tundma. Neilt ootame tagasisidet senitehtule ja katsetame uute ideede sobivust. Nõukojal on õigus ja võimalused tellida analüüse, kaasata eksperte, kritiseerida, kommenteerida - Ã¼hesõnaga soovi korral teha väga palju, et parandada põllumeeste ja PRIA koostööd,“ kommenteeris algatust PRIA peadirektor Jaan Kallas.

2008. aasta kevadeks on PRIA vahendusel toetatud maaelu ja maa kultuuri, põllumajandust ja kalandust ligi 10 miljardi krooniga. Toetuste taotlemise tingimused on välja töötatud Euroopa Komisjoni ja EV Põllumajandusministeeriumi poolt, PRIA rakendab erinevaid toetusmeetmeid vastavalt erinevates õigusaktides sätestatud nõuetele. PRIAl on õigus ja kohustus kontrollida, et toetuste saajad neid tingimusi täidaksid.

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus