Lisatud: 23. september 2004

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

23Sep2004 Põllumajandusminister peab võimalikuks piimatootjatele lisakvootide taotlemist

“Ãœkski talupidaja ei pea hakkama piima maha kallama,” ütleb minister Tuiksoo viidates täna “Maalehes” ilmunud artiklile. Ministri kinnitusel leitakse  tootjatele, kes on seniste tulemuste põhjal oluliselt kvooti ületatud võimalus lisakvoodi taotluste esitamiseks, seda  vaatamata eile piimakvoodi nõukogu poolt langetatud vastupidisele otsusele.

 

Kolmapäeval kogunenud piimakvoodi nõukogu võttis lihthäälteenamuse tulemusena ühe häälse ülekaaluga vastu otsuse soovitada ministeeriumil uut kvoodi jagamise ringi mitte teha.

 

“Kuigi me püüame alati kvoodinõukogu otsustega arvestada, peame seekord lähtuma riiklikust tasandist ja kuna meil on piisavalt reservi, et rahuldada ka nende tootjate vajadusi, kelle reaalne tootmine on hakanud olemasolevat kvooti ületama, tuleb siiski  avada täiendav võimalus kvoodi taotlemiseks,” ütles Tuiksoo.

 

“Samas tuleb põllumajandustootjal silmas pidada, et kui tarnekvoot tõesti hakkab täis saama, aga samale tootjale on määratud ka otseturustuskvoot, mis on kasutamata, tuleb enne 10.jaanuari teha PRIAle avaldus kvoodi tonnide ümberpaigutamiseks,” ütles Põllumajandusministeeriumi loomakasvatusbüroo peaspetsialist Kalev Karisalu.

 

Karisalu sõnul ei pea ka need tootjad, kes ületavad oma kvooti, trahvi kartma, seni kuni Eestile määratud riiklikku kvooti pole ületatud. Kvoodiaasta esimene pool saab täis 1.oktoobril.

 

Piimakvoodi määramine individuaalsele põllumajandustootjale toimub Eestis teist aastat. Tegu on Euroopa Liidu ühise põllumajanduspoliitika abinõuga, mis peab ühisturul ära hoidma suurte üleliigsete varude tekke. Liitumisjärgselt avanenud abiskeemid ja turustamisvõimalused on kergitanud piima kokkuostuhinda ja muutnud olukorra turul tootja jaoks stabiilsemaks, mis on kasvatanud piimakarja ning suurendanud ka piima müüki tööstustele. 

 

 

Põllumajandusministeerium

Pressibüroo

Tel 625 6254; 625 6229

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner