Lisatud: 31. juuli 2003

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

31Jul2003 Põllumajandusminister külastab uue tehnoloogia järgi ehitatud lüpsifarmi

Kell 14.30 kogunevad Raplamaa põllumajandustootjad Pae ühistalu uue farmi juurde.

Pae farm on ehitatud ameerikaliku tehnoloogia järgi ja mõeldud 300-le lüpsilehmale. Tegemist on avatud laudaga, mis tähendab, et farmil seinad praktiliselt puuduvad. Loomad on selles laudas aastaringselt kinnisel pidamisel.

Raplamaa Tootjate Osaühingu direktori Viktor Sartakovi sõnul, on Pae farmi puhul tegemist oma moodi eksperimendiga. “Juhul kui farm end meie kliimas õigustab, võime lugeda  seda uueks sammuks piimakarja pidamisel,” ütles Sartakov.

Edasi sõidetakse Valgu tutvuma perekond Põldre uue farmiga, mis ehitatud 50 pealise lüpsikarja tarvis.

Päeva kokkuvõte tehakse Anne puhkemajas, kus põllumajandusminister Tiit Tammsaar tutvustab Raplamaa tootjatele Euroopa Liidu uut maaelu poliitikat.

Põllumajandusministeeriumi pressinõunik

Iiris Saluri

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner