Lisatud: 18. märts 2008

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

18Mar2008 Põllumajandusminister kinnitas PRIA uue struktuuri

Eelmisel suvel seadsime PRIA peadirektoriga eesmärgid muuta PRIA toimimist efektiivsemaks ning kliendikesksemaks,“ tõi Seeder välja struktuurimuudatuse põhjused.

Ãœhe olulise muutusena liigub paljude otsuste tegemise tasand maaelanikele lähemale. „Kui varem toimus PRIA maakondlike büroode juhtimine Tartust, siis nüüd toome selle regiooni tasandile ehk kõigile inimestele lähemale,“ selgitas Seeder muutuse sisu. Järgnevate aastate jooksul on PRIA-l kavas osa praegu Tartus keskuses tehtavaid otsuseid hakata tegema regiooni tasandil, kus on võimalik klientidega kiiremini ja efektiivsemalt suhelda ning tekkinud küsimused lahendada.

Loodavaid regioone saab olema seitse – Põlva-Võru, Valga-Viljandi, Pärnu-Saare, Hiiu-Lääne, Harju-Rapla-Järva, Virumaa ja Tartu-Jõgeva regioon. „Kõikidele klientidele jääb esmaseks kontaktiks endiselt 15 maakondlikku bürood,“ võttis Seeder maha hirmu justkui muutuks PRIA taotlejatele raskemini kättesaadavaks.

„Muudatuse teiseks suureks eesmärgiks on PRIA haldussuutlikkuse tõstmine,“ selgitas minister. Kui varem toimus toetuste menetlemine PRIAs funktsioonipõhiselt, siis uue struktuuri käivitudes muutub see teema- ehk vastutuspõhiseks. Muudatusega väheneb ka PRIA juhtimistasandite arv. „See ei tähenda koondamisi, vaid rohkem PRIA teenistujaid saab tegeleda meetmete sisulise arendamise ja rakendamisega,“ ütles Seeder.

PRIA peadirektori Jaan Kallase sõnul on kehtestatud struktuurimuudatus eeltingimuseks ministri seatud eesmärkide täitmiseks. „Oleme uue strutkuuri väljatöötamiseks kogu asutusega teinud kõvasti tööd ja veel rohkem tööd on ees, sest struktuur ise ei muuda ju midagi,“ ütles Kallas. „Nüüd on meil võimalus muutuda kaasaegseks efektiivselt toimivaks klienditeenindusorganisatsiooniks,“ lisas ta.

PRIA on Põllumajandusministeeriumi valitsemisalas alates 2000. aastast tegutsev valitsusasutus, mille põhiülesanneteks on põllumajandus-, maaelu- ja kalandustoetuste administreerimine ning riiklike registrite haldamine. Kokku taotleb erinevaid toetusi PRIAst igal aastal ca 25 tuhat klienti, möödunud aastal maksis PRIA välja erinevaid toetusi ligi 2,5 miljardi krooni ulatuses.

Uudised

Eile, 13. novembril toimus Maaeluministeeriumis arutelu mesindussektori esindajatega. Kohtumisel räägiti mesilaspere toetusest ning arutleti uue perioodi mesindusprogrammi ettevalmistamise teemal.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus bronn-vaike Arvamuse bänner