Lisatud: 18. märts 2008

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

18Mar2008 Põllumajandusminister kinnitas PRIA uue struktuuri

Eelmisel suvel seadsime PRIA peadirektoriga eesmärgid muuta PRIA toimimist efektiivsemaks ning kliendikesksemaks,“ tõi Seeder välja struktuurimuudatuse põhjused.

Ãœhe olulise muutusena liigub paljude otsuste tegemise tasand maaelanikele lähemale. „Kui varem toimus PRIA maakondlike büroode juhtimine Tartust, siis nüüd toome selle regiooni tasandile ehk kõigile inimestele lähemale,“ selgitas Seeder muutuse sisu. Järgnevate aastate jooksul on PRIA-l kavas osa praegu Tartus keskuses tehtavaid otsuseid hakata tegema regiooni tasandil, kus on võimalik klientidega kiiremini ja efektiivsemalt suhelda ning tekkinud küsimused lahendada.

Loodavaid regioone saab olema seitse – Põlva-Võru, Valga-Viljandi, Pärnu-Saare, Hiiu-Lääne, Harju-Rapla-Järva, Virumaa ja Tartu-Jõgeva regioon. „Kõikidele klientidele jääb esmaseks kontaktiks endiselt 15 maakondlikku bürood,“ võttis Seeder maha hirmu justkui muutuks PRIA taotlejatele raskemini kättesaadavaks.

„Muudatuse teiseks suureks eesmärgiks on PRIA haldussuutlikkuse tõstmine,“ selgitas minister. Kui varem toimus toetuste menetlemine PRIAs funktsioonipõhiselt, siis uue struktuuri käivitudes muutub see teema- ehk vastutuspõhiseks. Muudatusega väheneb ka PRIA juhtimistasandite arv. „See ei tähenda koondamisi, vaid rohkem PRIA teenistujaid saab tegeleda meetmete sisulise arendamise ja rakendamisega,“ ütles Seeder.

PRIA peadirektori Jaan Kallase sõnul on kehtestatud struktuurimuudatus eeltingimuseks ministri seatud eesmärkide täitmiseks. „Oleme uue strutkuuri väljatöötamiseks kogu asutusega teinud kõvasti tööd ja veel rohkem tööd on ees, sest struktuur ise ei muuda ju midagi,“ ütles Kallas. „Nüüd on meil võimalus muutuda kaasaegseks efektiivselt toimivaks klienditeenindusorganisatsiooniks,“ lisas ta.

PRIA on Põllumajandusministeeriumi valitsemisalas alates 2000. aastast tegutsev valitsusasutus, mille põhiülesanneteks on põllumajandus-, maaelu- ja kalandustoetuste administreerimine ning riiklike registrite haldamine. Kokku taotleb erinevaid toetusi PRIAst igal aastal ca 25 tuhat klienti, möödunud aastal maksis PRIA välja erinevaid toetusi ligi 2,5 miljardi krooni ulatuses.

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner Infokeskus bronn-vaike