Lisatud: 12. oktoober 2007

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

12Okt2007 Põllumajandusminister kinnitas põllu- ja metsamajanduse infrastruktuuri investeeringutoetuse tingimused

Põllu- ja metsamajanduse infrastruktuuri investeeringutoetust saavad taotleda põllumajandusettevõtjad, erametsaomanikust ettevõtjad, metsaühistud, maaparandusühistud ja mittetulundusühingud. Toetust on võimalik taotleda maaparandussüsteemi kuuluvate hoonete või rajatiste ehitamiseks, rekonstrueerimiseks ja uuendamiseks, juurdepääsuteede ehitamiseks, rekonstrueerimiseks ja tuletõrjetiigi koos veevõtukohaga ehitamiseks ja rekonstrueerimiseks. Toetuse alla kuuluvad ka kavandatava tegevuse projekteerimistööd ja omanikujärelevalve tegemine.

Toetuse määraks on kuni 90% investeeringuobjekti maksumusest. Toetuse maksimaalne suurus ühe taotleja kohta kõikide tegevuste puhul kokku on 8 miljonit krooni aastas, seitsme aasta peale kokku 16 miljonit krooni. Meetme seitsme aasta eelarve on ligikaudu 556 miljonit krooni.

Aastatel 2004-2006 toetati sarnaseid investeeringuid Eesti riikliku arengukava 2004-2006 (RAK) raames meetme integreeritud maaparandus (meede 3.4) raames kokku 135 miljoni krooniga.

Toetuse saamise täpsete tingimustega (st määrustega) on võimalik tutvuda põllumajandusministeeriumi kodulehel aadressil http://www.agri.ee/index.php?item=1512&action=press&id=2688. Lähiajal korraldatakse ka meetmest toetuse taotlemist selgitavad koolitused. Toetuse taotlusvooru aja annab Põllumajanduse ja Registrite ja Informatsiooni amet (
PRIA) teada lähiajal.

Järgmisena avatavateks MAKi toetusmeetmeteks on noorte põllumajandustootjate tegevuse alustamise toetus (meede 1.2), investeeringud mikropõllumajandusettevõtete arendamiseks (meede 1.4.1) ja investeeringud loomakasvatusehitistesse (meede 1.4.2).

Lisainformatsioon:
Margus Palu
Avalike suhete osakond
Põllumajandusministeerium
Tel: 6256 524, 52 007 81
E-post:
margus.palu@agri.ee

Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm andis täna Maaeluministeeriumis toimunud Eesti Vabariigi 101. aastapäevale pühendanud aktusel põllumajanduse ja maaelu edendajatele üle 3 ministeeriumi kuldmärki ja 33 hõbemärki.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner