Lisatud: 25. aprill 2003

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

25Apr2003 Põllumajandusminister kehtestas ute ja kitse kasvatamise toetuse ühikumäära

Toetust saavad taotleda ettevõtjad, kellel on 5 või rohkem vähemalt ühe aasta vanust utte või kitse. Loomad peavad olema nõuetekohaselt märgistatud (kõrvamärgid kõrvas) ja Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti (PRIA) põllumajandusloomade registris arvel.

Toetuse saamiseks pidi loomapidaja 31. jaanuarist kuni 23. aprillini hoidma karjas sama arvu uttesid ja kitsi, kelle kasvatamise eest ta toetust küsis.

PRIA andmetel on tänavu ute ja kitse kasvatamise toetuse saajaid 1070 ja toetust saavaid loomi kokku 17 078.

Ute ja kitse kasvatamise toetuse maksab PRIA välja 15. maiks käesoleval aastal.

 

Kadri Liimal
Põllumajandusministeeriumi pressiesindaja
6256 110

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus