Lisatud: 22. aprill 2004

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

22Apr2004 Põllumajandusminister allkirjastas ühtse pindalatoetuse taotlemiseks vajaliku määruse

Ühtset pindalatoetust makstakse maa heas põllumajanduslikus korras hoidmise eest, summa suuruseks on 417 krooni hektari kohta. Toetuse taotlemiseks oli vaja põllumaad eelnevalt deklareerida. Kuigi maade deklareerijate seas olid nii maa omanikud kui rentnikud, on reaalne toetuse saaja ikkagi ainult maakasutaja.

 

Ühtsele pindalatoetusele lisaks saab taotleda ka täiendavat otsetoetust, mida makstakse põllukultuuride, sertifitseeritud heinaseemne ja veise või uttede kasvatajatele.

 

Põllumajandusliku keskkonnatoetuse raames toetatakse keskkonnasõbralikku tootmist, mahepõllumajanduslikku tootmist ja eesti tõugu hobuse kasvatamist.

Sel aastal rahastab põllumajanduslikku keskkonnatoetust esmakordselt Euroopa Liit ja selle toetuse kogusumma on kasvanud varasemaga võrreldes rohkem kui viiekordseks, 40 miljonilt kroonilt eelmisel aastal 219 miljoni kroonini käesoleval aastal.

 

Eelnevale lisaks on võimalik 101 ebasoodsamaks piirkonnaks tunnistatud valla maaharijatel taotleda ebasoodsamate piirkondade toetust.

 

Kõikide toetuste taotlemise juhendmaterjalid on üleval PRIA kodulehel.

 

 

Põllumajandusministeerium

Pressinõunik

Iiris Saluri

Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm allkirjastas mesilaspere toetuse määruse. Mesilasperede toetus aitab kaasa bioloogilise mitmekesisuse säilitamisele ja põllumajanduskultuuride saagikuse kasvule.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner Infokeskus bronn-vaike