Lisatud: 22. aprill 2004

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

22Apr2004 Põllumajandusminister allkirjastas ühtse pindalatoetuse taotlemiseks vajaliku määruse

Ühtset pindalatoetust makstakse maa heas põllumajanduslikus korras hoidmise eest, summa suuruseks on 417 krooni hektari kohta. Toetuse taotlemiseks oli vaja põllumaad eelnevalt deklareerida. Kuigi maade deklareerijate seas olid nii maa omanikud kui rentnikud, on reaalne toetuse saaja ikkagi ainult maakasutaja.

 

Ühtsele pindalatoetusele lisaks saab taotleda ka täiendavat otsetoetust, mida makstakse põllukultuuride, sertifitseeritud heinaseemne ja veise või uttede kasvatajatele.

 

Põllumajandusliku keskkonnatoetuse raames toetatakse keskkonnasõbralikku tootmist, mahepõllumajanduslikku tootmist ja eesti tõugu hobuse kasvatamist.

Sel aastal rahastab põllumajanduslikku keskkonnatoetust esmakordselt Euroopa Liit ja selle toetuse kogusumma on kasvanud varasemaga võrreldes rohkem kui viiekordseks, 40 miljonilt kroonilt eelmisel aastal 219 miljoni kroonini käesoleval aastal.

 

Eelnevale lisaks on võimalik 101 ebasoodsamaks piirkonnaks tunnistatud valla maaharijatel taotleda ebasoodsamate piirkondade toetust.

 

Kõikide toetuste taotlemise juhendmaterjalid on üleval PRIA kodulehel.

 

 

Põllumajandusministeerium

Pressinõunik

Iiris Saluri

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus Arvamuse bänner bronn-vaike