Lisatud: 20. aprill 2007

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

20Apr2007 Põllumajandusminister allkirjastas määruse energiakultuuri toetuse taotlemiseks

Energiakultuuri toetust saavad põllumajandustootjad taotleda koos pindalatoetustega kui kasvatatavast kultuurist tehakse energia. Selle kohustuse tagamiseks peab kasvatajal olema sõlmitud leping töötlejaga ning töötleja peab iga lepinguga hõlmatud hektari kohta esitama PRIAle tagatise (60 eurot ha). Kui põllumajandustootja teeb ise oma ettevõttes saagist energia, siis tagatist esitama ei pea.

Toetuse maksimumsuurus on 45 eurot (704 krooni) hektari kohta. Kui maksimumpindala, millele toetus Euroopa Liidu piires on tagatud ületatakse, vähendab Euroopa Komisjon toetuse määra proportsionaalselt. Toetuse määra teatab Euroopa komisjon iga aasta 31. jaanuariks. Toetust makstakse alates veebruarist kuni 30. juunini.

Määrus ja toetuse taotlemise juhend „Abiks taotlejale” on avaldatud Põllumajandusministeeriumi kodulehel: http://www.agri.ee/biomass

Lisainformatsioon:
Karina Loi
Põllumajandusministeerium
Avalike suhete osakond
Pressiesindaja
625 6254

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus Arvamuse bänner bronn-vaike