Lisatud: 06. september 2005

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

06Sep2005 Põllumajandusminister allkirjastas elatustalude kohanemise toetuse määruse

Elatustalude kohanemise toetus on “Eesti maaelu arengukava 2004-2006” (http://www.agri.ee/index.php/14602/) raames rakendatav meede, mille eesmärgiks on anda väiksematele põllumajandusega tegelevatele ettevõtjatele ajutist sissetulekuabi Euroopa Liiduga liitumisjärgsel üleminekuperioodil.

 

Määruses on täpsustatud, et taotleja kohustus lõpetatakse, kui taotleja ei esita kohustuse võtmisele järgneval neljal aastal toetuse taotlemise jätkamist kinnitavaid dokumente. Toetust ei nõuta tagasi, kui taotleja esitab avalduse, et ta soovib kohustust lõpetada. 

 

Elatustalu toetuse kohustuse üleandmine on lubatud vaid vääramatu jõu juhtudel isikule, kellel ei ole kehtivat elatustalu toetuse kohustust. Kohustuse ülevõtja peab tegutsema maapiirkonnas füüsilisest isikust ettevõtjana ning peab pidama vähemalt ühte põllumajanduslooma või omama õiguslikul alusel vähemalt 0,3 ha põllumajandusmaad. 

 

Tegevuskavasse on lisatud ühe võimaliku tegevusalana ka heintaimede kasvatus ning kavandatavate tegevuste juurde on loomakasvatuse, linnukasvatuse, mesinduse ja kalanduse tegevusvaldkonna juurde lisatud ühe võimaliku tegevusena ka sööda ostmine. Vahearuandesse on lisatud uus veerg “Tehtud tegevuste kirjeldus”, kus taotleja kirjeldab lühidalt tegevust, mida ta on teinud.

 

Käesoleval aastal võtab PRIA toetuse taotlusi vastu 10. oktoobrist kuni 7. novembrini.
Esmakordsed taotlejad peavad PRIAle esitama taotluse ja kohustuse võtmise kinnituse, Maksu- ja Tolliametis kinnitatud 2004. aasta kohta esitatud residendist füüsilise isiku ettevõtlusest saadud tulu deklareerimise vormi E koopia  ning tegevuskava. Taotlejad, kes võtsid 2004. aastal kohustuse, esitavad PRIA-le kohustuse jätkamise kinnituse..


Toetuse määr taotleja kohta on 15 647 krooni aastas ning kokku makstakse 5-aastase kohustuseperioodi jooksul toetust ühe taotleja kohta kuni 78 235 krooni.


Toimunud on elatustalu toetuse koolitused põllumajandusnõustajatele, mille viis läbi Tartumaa Põllumeeste Liit.

 

Põllumajandustootjatele on infopäevad kavandatud septembri teisel poolel. Vastav info ilmub nii Põllumajandusministeeriumi (http://www.agri.ee/index.php/16402/)  kui ka PRIA koduleheküljel.


Lisainformatsioon:

 

Reve Lambur

Põllumajandusministeerium

Maaelu arengu osakond

tel 6256267

 

Liina Lepik

Põllumajandusministeerium

Avalike suhete osakond

tel 6256110; 50 62 169
Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm andis täna Maaeluministeeriumis toimunud Eesti Vabariigi 101. aastapäevale pühendanud aktusel põllumajanduse ja maaelu edendajatele üle 3 ministeeriumi kuldmärki ja 33 hõbemärki.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus