Lisatud: 31. august 2007

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

31Aug2007 Põllumajandusministeerium tellis PRIA-lt sektoriküsitluse

Põllumajandusministeeriumil on küsitluse tulemuste alusel kavas ümber kujundada sektori ühistegevuse rahastamine ja avalike ülesannete delegeerimine sotsiaalpartneritele.

Küsitlus on välja saadetud 6800-le põllumajandusettevõtjale ja 1590-le kutselisele kalurile, kelle aastase toodangu lisandväärtus on üle 2 ESU (37550 krooni). Täna saadab
PRIA viimased küsitluslehed välja veel alternatiivse põllumajandustootmisega tegelevatele ettevõtjatele (mesinikud, aiandustootjad, karusloomakasvatajad jne), kelle andmete kogumiseks ja täpsustamiseks on palutud ka erialaliitude abi.

Küsitlusse on lisaks kaasatud ca 600 muu maaettevõtlusega tegelevat ettevõtjat, kelle esindajad (MTÜ Eesti Maaturismi, Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit, EVEA jne) on aastaid osalenud maaelu arengukava ettevalmistustöös.

Küsitlusele vastamise tähtaeg on 25. september ning küsitluse tulemusi on põllumajandusminiseetriumil kavas esitleda oktoobri keskel.

Lisainformatsioon:
Alar Oppar
Ministri nõunik
Telefon: 6256 273 või 58363274
E-mail: alar.oppar@agri.ee

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner Infokeskus bronn-vaike