Lisatud: 29. november 2005

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

29Nov2005 Põllumajandusministeerium andis ülevaate põllumajandustootjate nõustamisest

Nõuande- ja teabeleviteenuste toetamise raames on ette nähtud neli erinevat toetust. Esimene neist on nõuandekeskuse starditoetus, mille maksimaalseks toetussummaks oli 124 000 krooni. Kokku esitati käesoleval aastal 15 taotlust summas 1,8 miljonit krooni. Peamiselt kasutatakse seda raha infotehnoloogia ja kontoritehnika soetamiseks ning tehnilise töötaja palgakuludeks.

Põllumajandustootjate individuaalse nõuandeteenuse ostmise toetamiseks oli ette nähtud kuni 9000 krooni tootja kohta. Kokku esitati 217 taotlust ning toetust taotleti 1,1 miljonit krooni ulatuses. Üleriigilise infopäeva korraldamise jaoks oli võimalik toetust taotleda kuni 15 000 krooni ulatuses kalendripäeva kohta. Kokku esitati 23 taotlust, 18 eri teema kohta kogusummas 2,08 miljonit krooni. Põllumajandustootjaile suunatud maakondliku infopäeva korraldamiseks, mille jaoks võis toetust taotleda kuni 12 000 krooni kalendripäeva kohta, esitati 184 taotlust.

Tänaseks on Eestis igas maakonnas tunnustatud nõuandekeskus, mille eesmärk on põllumajandusliku nõuande ja objektiivse informatsiooni jagamine ning tagasiside kogumine, analüüsimine ja edastamine partneritele. Nõuande- ja teabeleviteenuste pakkumise eesmärgiks on arendada põllumajandust kompetentse nõuande pakkumise abil ning põllumajandustootjatele olulise teabe levitamise kaudu.

Lisaks anti PMANi liikmetele ülevaade liikmesriikidele ühise põllumajanduspoliitika reformist tulenevast kohustusest kehtestada 1. jaanuariks 2007 nõuandesüsteem, mille alusel hakatakse põllumajandustootjaid nõustama põllumajandusmaaga ja ettevõtte juhtimisega seotud küsimustes.

Lisainformatsioon:
Ove Põder
Teadus- ja arendusosakond
Põllumajandusministeerium
Tel: 6256 290
E-post: ove.poder@agri.ee

Margus Palu
Avalike suhete osakond
Põllumajandusministeerium
Tel: 6256 524, 52 007 81
E-post: margus.palu@agri.ee
Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm allkirjastas mesilaspere toetuse määruse. Mesilasperede toetus aitab kaasa bioloogilise mitmekesisuse säilitamisele ja põllumajanduskultuuride saagikuse kasvule.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus