Lisatud: 17. märts 2004

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

17Mar2004 Põllumajandusmaid on deklareeritud rohkem kui 765-l tuhandel hektaril


Põllumajandusminister Tiit Tammsaare hinnangul võib dekalreerimise senist kulgu pidada igati positiivseks.
“Tõenäoliselt ületab 12. aprilliks deklareeritud põllumassiivide kogupindala tublisti loodetud 800 tuhandet  hektari piiri,” ütles minister, kes tuletas meelde, et näiteks1990ndate aastate alguses tegeleti põllumajandusliku tootmisega Eestis rohkem kui 1,1 miljonil hektaril.
 
PRIA asedirektori Ahti Bleive sõnul on maade deklareerimise lõpptähtaja edasinihutamine 15.märtsilt 12.aprillile  järjekordi
PRIA büroodes tublisti vähendanud. “Samas on oht, et kui kõik need inimesed, keda ootatakse veel oma maid deklareerima
jätavad tähtsad toimingud viimasele nädalale, võivad  tekkida uued tõsised ummikud,” ütles Bleive
 
Maade deklareerimise eesmärgiks on teada saada, kui palju on Eestis kasutuses põllumajandusmaad. Hektarite arv, mis käesoleva deklareerimisega kirja pannakse, määratleb ära selle maa hulga, millele saab Eesti põllumees edaspidi hakata  põllumajandustoetusi taotlema.
 

Põllumajandusministeeriumi
Pressinõunik
Iiris Saluri

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus bronn-vaike Arvamuse bänner