Lisatud: 13. veebruar 2007

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

13Veebr2007 Põllumajanduslooma kasvatamise täiendava otsetoetuse taotluste vastuvõtt algab märtsis

 

Senini on toetuste väljamaksmine toimunud uute ja vanade liikmesriikide vahel oluliselt erinevatel alustel. Uttede ja ammlehmade toetuse maksmise põhimõtted jäävad üldjoontes samaks. Ammlehmade osas lõppes 2006. aastaga Eestile liitumislepinguga antud kolme aastane erisus ristandloomade toetuskõlblikkuse kohta.

Piima täiendav otsetoetus ja veise kasvatamise täiendav otsetoetus tuleb aga tootmise kohustusest lahti siduda, kasutades ajaloolist referentstaset. Lihtsustatult tähendab see, et tuleviku toetuse suurus sõltub eelneva perioodi tootmismahtudest.

Täpsem informatsioon toetuse saamise nõuete ning toetuse taotlemise kohta edastatakse lähiajal.

Euroopa Komisjon avalikustas 16. jaanuaril otsetoetuste korralduskomitees liikmesriikide (EÜ 10) täiendavate otsetoetuste suunised 2007. aasta kohta. Toetuste maksmise aluseid arutati ka Põllumajandusministeeriumi, Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti (PRIA) ja Euroopa Komisjoni ametnike kohtumisel 23. jaanuaril. Viimati oli küsimus täpsema vaatluse all 29. jaanuaril Brüsselis toimunud põllumajandusministrite nõukogus, arutelud jätkuvad.


Lisainformatsioon:
Karina Loi
Põllumajandusministeerium
Avalike suhete osakond
Pressiesindaja
625 6254

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Infokeskus Arvamuse bänner