Lisatud: 13. veebruar 2007

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

13Veebr2007 Põllumajanduslooma kasvatamise täiendava otsetoetuse taotluste vastuvõtt algab märtsis

 

Senini on toetuste väljamaksmine toimunud uute ja vanade liikmesriikide vahel oluliselt erinevatel alustel. Uttede ja ammlehmade toetuse maksmise põhimõtted jäävad üldjoontes samaks. Ammlehmade osas lõppes 2006. aastaga Eestile liitumislepinguga antud kolme aastane erisus ristandloomade toetuskõlblikkuse kohta.

Piima täiendav otsetoetus ja veise kasvatamise täiendav otsetoetus tuleb aga tootmise kohustusest lahti siduda, kasutades ajaloolist referentstaset. Lihtsustatult tähendab see, et tuleviku toetuse suurus sõltub eelneva perioodi tootmismahtudest.

Täpsem informatsioon toetuse saamise nõuete ning toetuse taotlemise kohta edastatakse lähiajal.

Euroopa Komisjon avalikustas 16. jaanuaril otsetoetuste korralduskomitees liikmesriikide (EÜ 10) täiendavate otsetoetuste suunised 2007. aasta kohta. Toetuste maksmise aluseid arutati ka Põllumajandusministeeriumi, Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti (PRIA) ja Euroopa Komisjoni ametnike kohtumisel 23. jaanuaril. Viimati oli küsimus täpsema vaatluse all 29. jaanuaril Brüsselis toimunud põllumajandusministrite nõukogus, arutelud jätkuvad.


Lisainformatsioon:
Karina Loi
Põllumajandusministeerium
Avalike suhete osakond
Pressiesindaja
625 6254

Uudised

Maaeluminister Tarmo Tamm osales 23.–25. septembrini Austrias Viinis toimunud Euroopa Liidu põllumajandus- ja kalandusministrite mitteametlikul kohtumisel, mille peateema oli maaelu areng ja kvaliteetse toidu tootmine põllumajandussektoris ühise põllumajanduspoliitika (ÜPP) tulevikuarutelude kontekstis.

Kõik uudised »

Liitu meie infokirjaga!

* kohustuslikud väljad
struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner bronn-vaike Infokeskus