Lisatud: 18. november 2005

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

18Nov2005 Põllumajandusliku keskkonnatoetuse määramine lükkus edasi


Kui eelmisel aastal oli tähtajaks 17. november, siis sel aastal tehakse otsus 19. detsembriks. Muudatuse sisseviimise ajendiks oli 2005. aasta toetuste menetlemise ajagraafikusse NATURA 2000 aladel keskkonnasõbraliku tootmise tegevuse lisandumine, mistõttu lükkusid edasi planeeritavad tegevused toetuste menetlemise programmide arenduse osas.

Arvestades eelmise aasta kogemusi on PRIA finantsosakond koostanud toetuste väljamaksete teostamise ajagraafiku, mille kohaselt on planeeritud eelisjärjekorras 2005. aasta detsembris välja maksta ühtne pindalatoetus ja põllumajanduskultuuri kasvatamise täiendav otsetoetus ning kõik riiklikult rahastatavad toetused. Teise etapina saaks alustada põllumajandusliku keskkonnatoetuse väljamaksmist alates 15-st jaanuarist 2006.

Kuna keskkonnatoetuse tegevuste menetlemine võtab tavapärasest enam aega, siis tehakse otsus toetuse määramise või taotluse rahuldamata jätmise kohta aasta lõpus ning toetuse maksmine lükkub uude aastasse.Anna-Maria Veidemann
Maaelu arengukava (MAK) teavitaja
625 6228
534 16596
anna-maria.veidemann@agri.ee

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Infokeskus Arvamuse bänner bronn-vaike