Lisatud: 04. juuni 2004

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

04Jun2004 Põllumajanduse investeeringutoetuse taotluste vastuvõtt jätkub ainult ehitiste osas


Põllumajanduse investeeringutoetuse taotluste esimene vastuvõtt kestis 26.aprillist kuni 10.maini 2004. Sel ajavahemikul esitati Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ametile (PRIA) 463 investeeringutoetuse taotlust kokku 361,7 miljoni krooni eest, mis moodustab 71,8 protsenti aastateks 2004 – 2006 ettenähtud 503 miljonist kroonist avaliku sektori toetusest.

Tuiksoo sõnul võib lugeda põllumajandustootjate valmisolekut kasutada  Euroopa Liidu poolt pakutavaid toetusvõimalusi väga edukaks.  “Kogu taotletud toetussummast 63,7 protsenti taotleti taimekasvatuse investeeringuteks, mille hulgas kõige enam sooviti toetust  traktorite ostmiseks,” ütles minister, kes lisas et sellega ületati kõik vastava meetme eesmärkides kavandatud masinate ja seadmetega seotud investeeringumahud, mis tingib järgnevaks taotlusperioodiks muudatuste sisseviimise.

“Lähtuvalt programmtäiendis seatud eesmärkidest ja vajadusest tagada erinevate  tegevusvaldkondade tasakaalustatud rahastamine, teen ettepaneku jätkata 12.juulist – 23.juulini põllumajanduse investeeringutoetuste taotluste vastuvõttu ainult ehitiste osas,” seisab ministri ettepanekus RAK prioriteedi juhtkomiteele.

Peale taotluste vastuvõtu lõppu 23.juulil analüüsitakse kahe taotlusperioodi jooksul laekunud taotlustega soovitud toetussummat ja otsustatakse, kas käesoleval aastal on võimalik veel avada toetuste taotluste vastuvõttu kõikide investeeringuobjektide raames.


Iiris Saluri
Põllumajandusministeeriumi pressinõunik

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Arvamuse bänner Infokeskus