Lisatud: 19. juuni 2008

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

19Jun2008 Põllumajandus- ja metsandussektori koolitustegevusi toetatakse 68 miljoni krooniga
Toetatavate tegevuste hulka kuuluvad põllumajandus-, toidu- ja metsandussektoris hõivatud isikutele suunatud õppe- ja infopäevad, koolitused, koolitustsüklid, kursused, konverentsid kui ka õppe-ekskursioonid. Toetust saab taotleda nii tegevuse korraldamise kui ka sellel osalemise eest. Samuti toetatakse nii juhendajate kasutamist kui ka kutsekvalifikatsiooni omandamist. Toetuse alla kuuluvad lisaks veel ka info- ja koolitusmaterjalide koostamine, nende ostmine ja täiendamine. Toetust saavad taotleda täiskasvanute koolitusasutused, sh erialaliidud, tootjate ühendused jpt.

Toetuse määr on kuni 100% tegevuse maksumusest. Erinevate toetatavate tegevuste kohta kehtivad eraldi piirmäärad – nt. mitmepäevaste koolituste puhul on Eestis toimuva koolituse puhul selleks piiriks 900 krooni koolitatava kohta ühel kalendripäeval (välisriigis 2000 krooni), infopäevade korraldamiseks kuni 15 000 krooni ja konverentsiks kuni 100 000 krooni ürituse kohta. Meetme seitsme aasta eelarve on ligikaudu 68 miljonit krooni, mis on 75% ulatuses finantseeritud Euroopa Liidu poolt ning 25% ulatuses Eesti riigieelarvest. 2008. aasta kulutusteks on planeeritud 9 miljonit krooni.
Toetuse saamise täpsete tingimustega on võimalik tutvuda Põllumajandusministeeriumi kodulehel aadressil http://www.agri.ee/?id=31407. Toetuse taotlusvooru aja annab teada Põllumajanduse ja Registrite ja Informatsiooni Amet (PRIA).
Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

struktuur Hinnakataloog kaart2

Põllumassiivide veebikaart

bronn-vaike Arvamuse bänner Infokeskus