Lisatud: 27. veebruar 2004

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

27Veebr2004 Põllumaade deklareerimise lõpptähtaeg pikeneb

Käesoleva hetke seisuga on Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti (PRIA) büroodes oma põllumaa kaardid välja võtnud 16 000 inimest, neist 10 000 inimest on täidetud dokumendid juba ka tagasi toonud.  
Prognooside kohaselt ootab PRIA 2003.aastal kasutuses olnud põllu- ja rohumaid deklareerima kokku 25 - 30 000 inimest.
Pikkade järjekordade vältimiseks ei maksaks tähtsat toimingut jätta viimasele minutile.
 
Deklareerimise eesmärk on teada saada, kui palju on Eestis kasutuses põllumajandusmaad. Hektarite arv, mis käesoleva deklareerimisega kirja pannakse, määratleb ära maa hulga, millele saab edaspidi hakata taotlema põllumajandustoetusi. 
 
 
Põllumajandusministeeriumi pressinõunik
Iiris Saluri
Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner Infokeskus bronn-vaike