Lisatud: 17. märts 2004

Viimati muudetud: 24. oktoober 2011

A A A
Prindi rss

Uudised

17Mar2004 Põllumaad tuleb deklareerida ka maa- ja omavalitsustel“Maaharijad on maade deklareerimisega edukalt hakkama saanud,” ütles minister. “Selle määrusega pannakse maade deklareerimisel sisse n.ö. viimane käik.”

Kõik maakasutajad peavad oma põllumaade kasutuse 2003.aastal deklareerima 12.aprilliks.

Hiljemalt 16.aprilliks esitab Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet (PRIA) maavanematele andmed nende maakonna territooriumil asuvate deklareerimata jäänud põlumassiivide kohta.

PRIA poolt esitatud andmete alusel kontrollivad maavanemad, millised deklareerimata põllumaad kuuluvad riigi omandisse ja esitavad nende kohta andmed 26.aprilliks.

Kõikide andmete kogumise tulemusel saadakse ülevaade kogu 2003.aastal kasutuses olnud põllumaade kohta.

Minister tänab omalt poolt kõiki eestimaalasi, kes on maadedeklareerimise protsessi mõistvalt suhtunud. “Nüüd on kord maa- ja omavalitsuste käes,” ütles minister.

 

Põllumajandusministeeriumi pressinõunik
Iiris Saluri

Uudised

15. juunil lõppes PRIAs pindalatoetuste ja MAK loomapõhiste toetuste taotluste vastuvõtt. Sel aastal oli ühtse pindalatoetuse taotlejaid kokku 14 546, kes taotlesid toetust 963 147 ha suurusele pinnale. Peale taotlusperioodi lõppu algab kohapealse kontrolli periood, mis kestab oktoobri lõpuni. Sellel perioodil kontrollib PRIA, et taotlustel olevad andmed on õiged ning vajadusel täpsustatakse koos kliendiga taotlusel olevat infot. Et kontrolli tegevused toimuksid ladusalt palume kliendil või tema esindajal võimalusel viibida kohapealse kontrolli juures. See muudab infovahetuse kliendi ja PRIA vahel oluliselt lihtsamaks ja selgemaks.

Kõik uudised »

Liitu infokirja listiga

Hinnakataloog struktuur kaart2

Põllumassiivide veebikaart

Arvamuse bänner Infokeskus bronn-vaike